Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kg-os felhúzástól és...

Hány kg-os felhúzástól és guggolástól kezdve érdemes elkezdeni használni övet?

Figyelt kérdés
Azt szoktam olvasni, hogy csak amikor "nagy súlyokkal" edzel akkor kell. De mi van akkor ha valaki még kezdő és neki a 60kg a nagysúly például a guggolásnál. Vagy mi van ha 100kg-al húzok fel, de nekem az már a maxom közelében van? Szóval az egyénhez nézve "nagysúlynál" érdemes használni az övet, vagy már csak akkor amikor elérsz egy olyan szintet, hogy mondjuk 100kg fölött tudsz guggolni?

2020. febr. 14. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Mindig egyen szerint. 100 alatt viszont ferfikent nem hasznalnam egyiknel sem, ott nem a suly a lenyeg, nem kell nagy sulyokra menni, hanem az hogy helyesen rogzuljon a mozdulat es erosodjon a torzs, magasabb ism.szammal, ahova pedig nem fog kelleni.

Celtol is fugg, en 100as nagyon bemelegito guggolashoz is veszek, mert nem akarom, hogy erosodjon a derekam.

2020. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Sokáig edzettem ezekkel, aztán egyszer alámentem 100 kilónak, fájt mindenem és elborultam vele úgy, hogy akkor guggoltam ezekket az eszközökkel 170 kilót.

Arról nem is beszélve, hogy a gurtni használata miatt az alkarom el volt sorvadva. Aki genetikailag jó alkarral van megaldva, annál ez nem oszt, nem szoroz, de aki nem, annak vigyázni kell a gurtni használatával. Tudnak egy pluszt adni az edzésnek ezek az eszközök, de inkább kiegészítésként kéne használni őket, és nem ezekkel végig nyomni az egész edzést már a bemelegítéstől kezdve. A fájdalmakra pedig nem ezek a megoldások, ha ezek nélkül fáj mindenünk, ott mobilizációs és egyéb problémák lesznek, amivel foglalkozni kell. Mióta így edzek, egyáltalán nincs sérülésem, és sokkal kiegyensúlyozottabb a fizikumom.

2020. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Van az a standard, hogy guggolás testsúlyod 2szeresével, felhúzás 2,5x. Én ezek környékén kezdenék övet használni minden alkalommal. Ez alatt is lehet használni, de pl egy 80kgos ember lazán hozzá tud erősödni egy 120kgos guggoláshoz. Amíg annyi a maxja mehet öv, de idővel elhagyható.
2020. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
100nál azért már felmehet.
2020. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a valós vagy vélt 1 ismétléses maxod 80%-ától mehet az öv.
2020. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Az egyénhez nézve 100 alatt nem kell semmi.

60-70 kilósan,kezdőként se alkarerőd nincs,se mervető,has fejletség.Mivel ezeknek az izmoknak is erősödnie kell.

Felesleges a gurtni és az öv is.

2020. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a súly mértéke számít hanem a törzsizmok erőssége. Egy tornász Judos, és egyéb hasonlóan igénybevevő sportoló nem fog öveket használni. Úgy ahogy a street workoutosok komolyabb verziói sem. De nem is kell ennyire messzire menni. Én évek óta jógázom kiegészítés gyanánt a testépítés mellett és nekem sincs szükségem övre. Vagyis nem ad hozzá a teljesítményemhez. Úgy ahogy a gurtni sem. Szóval nem törvényszerű ezek használata. Sőt, inkább erősen ildomos, ha csak nem akar az ember sérvet, vagy különféle derékfájdalmakat magának.
2020. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én 70-75% 1rmtől már felteszem
2020. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Elhiszem, hogy sérti az egótokat, ha valaki kimondja, hogy vicc az, amikor térdbandás és öv nélkül 100 kilóval sem tudtok leguggolni normálisan, miközben veritek a melleteket, hogy fullra megszorított bandázzsal és övvel ti mekkora súllyal dolgoztok, de el kéne azon gondolkodni a lepontozás helyett, hogy jót tesz-e ez a testünknek. Normális-e az, mikor öv és bandázs nélkül szabályosan, vagy fájdalmak nélkül le sem tudunk guggolni és olyan gyengék a stabilizáló izmaink, hogy öv nélkül előre borulunk már akkora súlynál is, amivel övvel csak melegítünk. Ebből lesznek idővel a sérülések és azok az eltorzult formák, amiket manapság látni.
2020. febr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

haver

van vagy 30 kiló különbség a comp raw és a teljesen felszerelésmentes guggolásom között, úgy hogy a raw guggolásom 270kg

nem tudom mi a halálról beszélsz, de az öv rohadtul nem arra van, hogy "maszkolja" a fájdalmat vagy sérülészeket, és életemben nem hallottam még, hogy bárkire ilyen hatással lett volna

ha ennyire el vagy tévedve, légyszi legalább ne okoskodj

2020. febr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!