Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek fehérjepótló...

Szerintetek fehérjepótló italok nélkül lehet tovább fejlődni?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, két éve edzek. Azt kell tudni rólam, hogy a családom az tisztára csont és bőr. 16 évesen mikor elkezdtem akkor voltam 182 centihez 53-55 kiló, most pedig 187 centihez 67 kg nagyjából. Még ez is nagyon vékony, viszont egy 1,5-2 hónapja edzéstervet váltottam melynek segítségével a saját testsúlyomnál már csak a bemelegítéshez használok kisebb súlyokat a karozást leszámítva.

A fekvenyomásból ennyi idő alatt jutottam el 60-ról 80-ra, eddigi éveimben pedig a helytelen edzésterv miatt 60-nál nem ment több.

Semmilyen tápanyag kiegészítőt nem szedtem és nem is szándékozok szedni, beleértve fehérjét sem.

Viszont ez elgondolkodtatott, hogy mivel muterom és faterom is ilyen vékony volt, így van e esélyem a genetikám miatt bármiféle komolyabb súlygarapodásra? Faterom huszonéves korában azonban meghízott 60 kilósról egy mázsásra, de mint kiderült azért mert itta a fehérjeporokat. Én olyat nem szeretnék azonban inni.

Egyébként ettől függetlenül meg vagyok elégedve a kinézetemmel így is, mert eléggé szépen leszálkásodtam de én nem szálkás izmokat szeretnék hanem inkább vastagabb testformát.



2020. febr. 17. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Ektomorf vagy.


Zöld jumbo kell neked az hozza a tomeget

2020. febr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyél inkább többet, a fehérjepor arra való hogyha hiányzik 20-25g fehérje az étrendedből akkor azzal kiegészíted. Nekem amúgy a natúr mogyoró hozta meg a kellő hatást, sok benne a zsír, kalória és fehérje is, 100-150g elrágcsálása pedig még szórakoztató is.
2020. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Hidd el, el tudnám képzelni, hogy tonna számra iszogatom ezeket a mindenféle tápanyagkiegészítőket. Azért tiltakozom ellenük, mert nem tellik rá. Most másra gyűjtekezek.

Biztos vagyok benne, hogy hatásosak ezek, emlékszem valaki a terembe itta aztán mondta neki a személyi edző, hogy ez a pár deci többet ér mint egy vacsora. Ezzel ellenben tudok olyanról is aki issza de olyan gebe, hogy a 7,5 kgos egykezes elrántja.


#2 Köszönöm szépen. Lehet ezekből az olajos magvakból viszont betárazok:)

2020. febr. 17. 15:39
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Evéssel az a bajom, hogy sokszor együltő helyemben ebédre megeszek 6 szelet rántott karajt aztán azt hiszem, hogy ezzel annyit ettem, hogy este ráérek majd enni. Aztán egy nap a kalóriabázisba beírtam, hogy mégis ez mekkora tápérték. Hát lehidaltam, mikor megtudtam, hogy délután 3 óra van és még összesen 1000kcalt se vittem be.
2020. febr. 17. 15:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet anélkül is fejlődni.


1 kg egész csirke belsőségek nélkül kb 200 g fehérjét, 50 g zsírt tartalmaz, 1400 kcal.


És nem egy draga mulatság.

Meg lehet unni, persze. Ilyenkor jöhet a mogyoró. Egyéb szárnyasok, stb.

2020. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen extrém esetről van szó és jellemző is a családban a soványság, szerintem érdemes lehet kivizsgáltatnod magad pajzsmirigy túlműködésre vagy egyéb rendellenességre.
2020. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak igaza lehet. Irány az orvos. Vérkép kéne. Ezer baj lehet, hormonok, pajzsmirigy, bélférgesség.
2020. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úristen, soha nem csináltattam még vérképet. Szerintem az orvosok felsírnának tőle. :D

Azt se tudom hova kell ezzel menni. Háziorvosom ad beutalót?

2020. febr. 17. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad.
2020. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!