Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés vagy küzdősport?

Testépítés vagy küzdősport?

Figyelt kérdés

Sziasztok srácok, lányok.


Egy nagyon rövid kis életrajz a kérdésemhez.


Anno otthon edzettem kint az udvarban vagy ha az időjárás nem engedte akkor a szobában. Saját testsúlyos edzés majd idővel súlymellény, kettelbell és mellette eljárogattam kempo jitsura. Aztán munkatársaim csak csak elcsalogattak konditerembe ahol megváltozott az életem. Heti 4 nap edzés, hétvégente kerékpározás. Imádtam konditerembe járni, időről időre látni önmagamon a fejlődést, ezt ki ne szeretné? Plusz erőt ad, önbecsülést, "egot", másabb személyiséget...Annyira szerettem, úgy éreztem a felhők felett járok és senki nem állíthat meg. Aztán jött egy időszak amikor belustultam, nem jártam rendesen edzeni. Elkezdtem thai boxolni rendesen, heti 1-2 privát edzés majd csoportos...Teljesen más világ volt.. Nem a megszokott lefekszem a padra majd a 80 kilót 8szor kinyomván pihenek egy nagyot hanem megállás nélküli, folyamatos pörgés..Majd meghaltam, se a tüdőm se az izmaim nem bírtál ezt a folyamatos fel le ugrálást és zsákolásokat... Rájöttem, hogy amit felépítettem konditerembe az ennél az edzésnél totál kuka..Idővel észrevettem hogy az állóképességem nő nő és nő... Fittebbnek éreztem magam mint teremben valaha...Viszont jött az a kérdés amivel minden fiú, férfi, nő, lány találkozhat...Vajon ettől formálódom? Nő tőle izom? Jólfogok ettől kinézni? A 2 edzés totál más.. Én szíven szerint a mai világban inkább a jól nézzek ki dolgot választanám mint az esetek 80%-a...Viszont nem tudom elengedni a küzdősportot, fáj a szívem ha arra gondolok, hogy nincs több ütés, rúgás, harc..Sajnos időközönként előfordul, hogy az utcán is verekszem..Sosem én kezdem de sose bújok ki a helyzet elől, tényleg nagyon ritka ez, na mindegy... A probléma a küzdősportal az, hogy 3 műszakban dolgozok, az edzések esti időpontokban vannak amikre reggelek héten nem mindig jutok el a munka adta fáradtság miatt, a délutános hetem totál kizárva...Csoportos edzésekre így nagyon nehezen tudok eljárni ezért úgy döntöttem, hogy het 3 alkalommal egyedül megyek le a box terembe és edzem, úgy mintha edzővel lennék és amikor időm engedi elmegyek 1-1 csoportosra is vagy magánedzésre... a konditerembe meg ugye kötetlenül tudnék lejárni...Ti mindezek mellett hogyan döntenétek?

A segítségeteket, tanácsaitokat, és azt, hogy egyátalán ezt végig olvastátok nagyon köszönöm előre is.


2020. febr. 22. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Tele vagy kifogasokkal. Ehhez nagyon értesz kár hogy máshoz nem...
2020. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ebben sajnos igazad van, nagyon sok van. Csak sajnos most a döntésképtelenség is rá tesz egy nagy lapáttal, mindkettőt szívesen csinálnám, a küzdősportot szívesebben. Egyenlőre 2 út között bolyongok mint egy idióta.
2020. febr. 22. 12:03
 3/7 anonim válasza:
Küzdősport, egyértelmű.
2020. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MadSeal ***** válasza:
Ha neked a külső a fontosabb, de szereted az ütéseket is, járj kondiba, és 1-2 hetente, vagy ahogy az időd engedi, menyj el zsákolni vagy egyezz meg az edzővel, hogy csak sparringra járnál. Lehetne ez a kardió része az edzéstervednek.
2020. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 AnonimAthlet ***** válasza:

Ha lehetőséged van választani akkor inkább küzdősport.

A test építés nagyon hálátlan sport.

2020. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne törődj mit mondanak mások.Azt csináld,amelyik jobban tetszik.Ha majd nem tetszik,csinálsz mást.

Ezek nem életbevágó kérdések,amik véglegesek.Hogy aztán mostmár sose többet nincs visszaút vagy ilyesmi.

2020. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

AnonimAthlet, igen tudom hogy az. Magas vékony típus vagyok aki szinte alig tud hízni. Jelenleg is 195cm és 82 kg vagyok. 74kgról indultam a "gyúrás" elején...ez a pár kiló is 1-2 év alatt jött fel az étkezésnek, edzésnek és tömegnövelőknek köszönhetően.


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.

2020. febr. 23. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!