Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fejlődök jobban a saját...

Miért fejlődök jobban a saját testsúlyos edzéstől, mint a súlyzós edzéstől? Étkezési tippek kezdőknek? 19/f

Figyelt kérdés

Jártam kondiba edzettem is becsülettel,de nem fejlődtem,csak minimálisat,ami a helytelen étkezés miatt van.1000féle minta van a neten,de egyik üti a másikat,így szeretnék tőletek saját bevált módszert,tippet kérni az étkezéssel kapcsolatban.

izomnövelés a cél,de kb 20-25%testzsírom van még:/

Sokat fogytam,de megálltam és az istenért sem indul meg.Jelenleg 190/84kg(100ról)vagyok és még kb -10kg lenne szükséges, és kb +10 kg izom,hogy elérjem a célom és kockás legyen a hasam.

Terembe nem jutottam most le átköltözés miatt, 1 hónapig így itthon,fekvőztem,tolódzkodtam(húzodzkodni még nem tudok) és 1 hónap alatt látványosan megnövekedett a mellem,és keményebb a tricepszem,edzőterembe több,mint fél év alatt nem értem el ekkora változást, mint most,így nekem ez jobban bejött.

Esetleg az étkezés mellett van még valami tippetek saját testsúlyos váll, illetve bicepsz gyakorlatokra?

Előre is köszönöm,ha végig olvasod és megpróbálsz segíteni elérni a célom😄



2020. febr. 25. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

-Nem edzettél kellő inetenzitással.

-Túl intenzíven edzettél (túledzés).

-Kevés pihenőnap (regenerálódás hiánya).

-Helytelen gyakorlat kivitelezés.

-Helytelen étkezés. stb.

Kb. nagy vonalakban, hogy miért nem tudtál fejlődni, bármelyi lehet.


Olyan nincs, hogy jobban fejlődj a saját testsúlyos edzéstől, mint a súlyzós edzéstől. Azt viszont aláírom, hogy erőnlétet jól lehet vele fejleszteni.


Váll, hát húzódszkodás; tricepszre pedig ott van a szük kéztartásos fekvőtámasz.

2020. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm,heti3 súlyzós és 40 perc intenzív kardióztam,az étkezésen fix elcsúszott,illetve még talán a megfelelő intenzitás lehet a bűnös😕

Húzodzkodáshoz még gyenge vagyok,esetleg van olyan gyakorlat amivel ki tudom váltani, amíg nem megy?

2020. febr. 25. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:

A húzódzkodást bűn lenne kihagyni! Még súlyzós edzésbe is beszokás iktatni.


Vannak ilyen különböző erősségű gumiszalagok, na egyet rákötsz a rúdra és a végébe beakasztod a lábaidat. Már is kevesebb súlyt kell felhúznod és így könnyítheted a húzódszkodást.

2020. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okés,köszi,megpróbálkozom,bár még az egyszerű fekvőkk is nehézségeim voltak..
2020. febr. 25. 22:08
 5/10 anonim ***** válasza:

En addig amig legalabb egy huzodzkodas nem megy, nem eroltetnem. Vallat, rotator kopenyt nagyon terheli az eroltetett huzodzkodas. Tovabba a huzodzkodo gep es a gumiszalag eltolja a tested sulypontjat a gyakorlatvegrehajtas kozben, igy egy rossz testtartas es dolesszog fog beidegzodni. Inkabb csigan lehuzassal es evezesekkel, felhuzassal szerezd meg az izomerot, onnantol hogy egy huzodzkodast dinamikusan meg tudsz csinalni mar gyorsan fog jonni a 2-3-5 stb. ismetles is, kb. hetrol hetre.

A nem fejlodesed oka pedig valoszinuleg a gyakorlatvegrehajtas minosege es az intenzitas hianya volt. Dinamikusan, eroteljesen (mar mar "allat modjara") kell beleallni az ismetlesekbe a sulyzokkal es jonni fog az eredmeny. Etrendet meg rakd minel elobb rendbe.

2020. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az ismétlést mi alapján rakjam össze?

Valaki a 4x15-re esküszik,valaki pedig a 4x6-8/gyakorlat..

Én mindenből 4x15 csináltam..

Az igaz,hogy a kisebb izom a magasabb ismétléstől nő jobban,míg a nagyobb izom a terheléstől,súlytól?

2020. febr. 26. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez igy nem igaz. Ez nagyon sok dolog fuggvenye, de leginkabb az adott gyakorlate. A gyakorlatbol ered a cel is. Az izom meretenek novelesehez nagy volumenu terheles kell, amire a 10-12 ismetles a legjobb. Az izomero novelesehez pedig 2-6 ismetlesek alkalmasak. Tovabba arra is erdemes figyelni, hogy az alap gyakorlatokban ne a segedizmok faradasa/savasodasa korlatozzon be, arra 15-20 ismetlesek a megfelelok. Egy altalanos ero es izomtomeg novelo edzestervnek ugy erdemes kineznie, hogy minden izomra az alap gyakorlatokban csinalsz 2-3 sort egy kicsit nagyobb volumenu ismetlesszammal (8-12 kozott), es 2-3 sort relative alacsony tartomanyban (5-10 kozott). Az izolacios gyakorlatokban erdemes 10-15 ismetles kozotti szeriakat beiktatni. Pl. hatnal evezes 12-10-8-5-5, lehuzas 12-10-8-6, mellnel fekvenyomas 10-8-8-6, tarogatas 15-15-15, felhuzas pedig 8-6-5-4-3. Mind az 5 gyakorlat mas jellegu, mashogy faradsz benne. Idovel majd kialakul az egyeni edzeskulturad es jobban szemelyre szabod.
2020. febr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm.

Az ismétléseket ahogy viszem lejjebb,úgy növeljem is a súlyt vagy elejétől ugyanannyi súlyt használjak és csak a db-szám csökken?

2020. febr. 27. 15:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell erezni. Nyilvan az izom farad. Ha kimaxolsz egy sorozatot (nem marad benne tartalek, az utolsot eppen hogy meg tudod csinalni) a kovetkezoben evidens, hogy ugyan annyi nem megy, maximum egyel kevesebb. Ezert (sem) szoktunk bukasig menni mindig, illetve ezert (is) szokas a sorozatok kozott nem egyel hanem legalabb ketto ismetlessel tartani a differenciat. Ha az edzestervben pl. 10-8-6-6 fekvenyomas van, az elso munkasorozatban ugy allitod be a sulyt, hogy 10 ismetles meg biztosan meglegyen, ha nagyon erolkodsz akkor 11 is, de 12 mar nem. Igy novelve a sulyt 5-10%-al a kovetkezoben menni fog kb. 8 ismetles. Es igy tovabb. Pl. Ha 80 kg-ba tudsz nyomni kinkeservesen 10-et, de 11-et mar semmikepp, akkor igy nez ki kb. a fekvenyomasod az emlitett ismetlesekkel: 75kg*10, 80kg*8, 90kg*6, 90kg*6.

A sulyokat meg nem kell tized pontosan szazalekos aranyban valtoztatni (amator szinten semmi ertelme). Rudas gyakorlatoknal 5 vagy 10 kilos lepcsokben novelsz, kezi sulyzoknal meg oldalankent kb. 2,5 kg-al.

Amit leirtam az nagy altalanositas, majd raerzel es szemelyre szabod.

2020. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha éppen 80kg megy fekvenyomva 10x és lefárasztom az izmaim,hogyan fog menni a 90kg 6x?

Nekem addigra mar bemerevedik a mellem,meg remegnek az izmaim is,félnék hogy magamra ejtem😕

Nyilvan az en sulyaimra lebontva,csak a peldabol kerdezem 80-90kg-tol meg messze vagyok.

2020. febr. 28. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!