Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti hányszor kell lábra...

Heti hányszor kell lábra edzeni, hogy érdemi látszat legyen?

Figyelt kérdés
24 vagyok, 173 centi, 70 kiló. Felső testre relatíve sokat izmosodtam az évek alatt. Lábra szeretnék elkezdeni edzeni újra, de amikor csináltam (heti 1x) igazából csak jobban elfáradtam és lényegi növekedést nem láttam. Ülő munkát végzek, tehát a hét többi napján nincs terhelve a lábam, emiatt gondolom az 1x lábazás nem sok növekedést hozna....Alapjáraton heti 3x van időm, ilyenkor csak felsőtestes edzés megy, lábat egyáltalán nem csinálok már jó ideje.

2020. márc. 2. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
3x5 megállított guggolás heti 3x. Minden edzésen növeld kicsit a súlyt ha megy szabályosan.
2020. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az 1. valasz kif. jo otlet.

Heti 2 intenziv, nagy volumenu terheles. Het elso feleben nagy sulyos guggolas 4 munkasor, 3 munkasor merev labu felhuzas, 4 sor zartlabas guggolas. Het masodik feleben 3 munkasor nagy sulyos felhuzas, 4 munkasor hack guggolas, 4 munkasor zartlabas guggolas.

2020. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, ezeket be tudnám iktatni a felsőtestes edzés mellé, vagy külön napot kellene rá szánni ?
2020. márc. 2. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem egy komplett felsotest edzes napba iktatnam be, hanem egy vegyes bontasba.. 1. nap mell-hat-vall (7-7-5 sorral), 2. nap lab-bic-tric (10-5-5 sorral), 3. nap mell-hat-vall, 4. nap lab kar. Kozotte piheno tetszoleges.
2020. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Lábra ne edz ,az a strandon úgy se látszik. Igy kell- mell- biceps, biceps- mell, mell- mell.
2020. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Vegyél BMW-t abból se látszik ha pálcika a lábad
2020. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát a nagyobb baj az, hogy amikor edzettem akkor se volt látszatra nagy különbség, mint amikor nem. Nem véletlen nagyobb a focisták vádlija, mivel heti 5x +1 meccsen terhelik folyamatosan, így nem tudom érdemes-e erőltetni 1-2 lábedzést / hét, amikor a 3 felsőtestes edzés is fárasztó a munka mellett... :D
2020. márc. 3. 09:27
 8/10 anonim ***** válasza:
A foci (ha jol vettem ki versenyszeruen futbalozol) sajnos nem izomepito jellegu terheles, epp ellenkezoleg "hat". Viszont ha kiegeszited nagy volumenu es nagy sulyos guggolassal, nagyon jo fizikumot lehet osszepakolni. Ebben az esetben a helyedben ezt csinalnam: het elso feleben 6 munkasorozat guggolas 10-10-6-6-3-3 ismetlessel. Masodik feleben zartlabas guggolas vagy hack guggolas 12-12-8-8 majd merev labu felhuzas 12-12-8-8 ismetlessel.
2020. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem nem focizok, arra céloztam hogy a látható eredmény érdekében folyamatos terhelés kell egy egyszerű hobbi kondisnak. Mivel a focistáknak heti 5x van edzésük + játszanak egy meccset, így szinte minden nap terhelve van a lábuk, ami meg is látszik egy vádlin, combon. Ellenben egy hobbi kondissal, aki jobb esetben 1x elmegy lábazik egyet, a hét többi órájában pedig nem cipeli, csupán a saját súlyát, azon látható eredmény nagyon nehezen lesz. Amire célozatm, az az a gyakorlatban, ami miatt egy kövér embernek nagy a vádlija.
2020. márc. 3. 12:33
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vadli es alkar ebbol a szempontbol "mumus". De nem azert, mert nem celzott izomepito jellegu terheles nelkul is fejlodnek. Hanem azert mert nehez celzottan terhelni, tovabba ezen a ketto izomcsoporton latszik/jelentkezik legjobban a genetikai differencia ket emberen. A kovernek meg a focistanak nem azert nagy a vadlija mert kover vagy focizik az illeto. Hanem akinek genetikailag nagyobb a vadlija, nagyobb esellyel lesz jo focista. Ez ua. mint uszoknal a szeles vall, nagy hat. Nem azert lesz valakinek 2m vallove mert uszik, hanem a nagy vallov noveli az uszoteljesitmenyt, igy kozuluk kerulnek ki a jo uszok. Persze minel magasabb szinten nezunk egy sportot, annal tobb terheles eri a celizmokat. Plusz ket dolgot nem szabad elfelejteni az elsportolok eseteben: a sulyzos edzest es a kemiat. Annyi koxot betolnak a focistak is, hogy a comb sokkal jobban reagal minden jellegu mozgasra, erre szoktak mondani h ha leul a wc-re meg onnan felkel, akkor is no a combja. Meg ertelem szeruen sulyzoznak is.
2020. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!