Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egészségtelen az olcsó fehérje...

Egészségtelen az olcsó fehérje? Mi a lényegi különbség az olcsóbb és a drágább fehérjék között ugyanabból a típusból?

Figyelt kérdés
Tejsavó koncentrátumot szoktam venni, gyakran 4000ft/kg áron. Többen szidják az ilyen árkategóriába tartozó fehérjéket, de még konkrét, ésszerű érvet nem hallottam. Ha az oldódást és az ízt nem vesszük figyelembe (mert azzal én teljesen meg vagyok elégedve) akkor mi a döntő különbség? Egyesek azzal érvelnek hogy "ki tudja az olcsóbba mit raknak bele?" de nem tudnak semmi olyat mondani amit belerakhatnának és káros. Ezen felül semmi garancia nincs rá hogy a drágábba ne raknának ezt-azt (szerintem az olcsóbba se de mindegy). A nutriversum fehérje fehérjetartalma 75-80%,a scitec whey professional fehérjetartalma 73%. Én szerintem csak a márka neve a legnagyobb különbség, egy kicsivel jobb oldódásért pedig nem fogok kiadni több ezer forintot pluszban.

2020. márc. 7. 20:11
 1/9 Gaborb445 válasza:
Gymbeam oldaláról szoktam rendelni tejsavó fehérjét 1kg 7000ft ami szerintem és gyors szállítással én is mindig a gymbeam oldaláról szoktam rendelni és sok ajándék is van mellé
2020. márc. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

" Mi a lényegi különbség az olcsóbb és a drágább fehérjék között ugyanabból a típusból? "


A fehérjetartalma általában az eltérés, mivel "az a drága" benne.


Valaki kérdezte a múltkor az egyik koncentrátumot, 70%-nak volt írva, gyakorlatban 100 g-ban 55g fehérje volt a tápanyagtáblázat szerint.


De a Bioteches 88%-os izolátum is 84/100g a "gyakorlatban".


Most így a nutriversumon, amit említesz nem látom az "árelőnyt", az alacsonyabb fehérjetartalmú koncentrátumokat a biotech és a scitec is olcsóbban adja, mint az izolátumokat.

(De ez meg elég alapvető, mivel az izolátum, az a koncentrátum "további feldolgozáson átesett" verziója.)

2020. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Épp ezért tettem hozzá hogy "ugyanabból a típusból". Itt nem a koncentrátum és az izolátumok árkülönbsége a kérdés, mert az elég nyilvánvaló, hanem a márkák közötti különbség. Miért nem bíznak az emberek a nutriversum termékeiben, miért veszik meg inkább a scitec vagy a biitech termékeket? Vannak emberek akik még tovább mennek, és még ezekben sem bíznak meg csak a még drágábbakban. Miért? Szerintem az ár nem lehet garancia a jobb minőségre
2020. márc. 7. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


"Épp ezért tettem hozzá hogy "ugyanabból a típusból"


De az "olyan típus" =/= olyan fehéjetartalom.


A nutriversumos árkérdésről:

(ha átugrottam valamit, és nem ugyanazok, akkor véletlen, mert én izolátumot szoktam venni)

pl:


[link]


vs


[link]


Jelenleg utóbbi le van árazva, de amúgy az előbbi olcsóbb és magasabb a fehérjetartalma (78 vs 75)

Ezért mondtam, hogy nem látom a nutriversum árelőnyét.

2020. márc. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd! Árulj el nekem valamit. Mitől van az, hogy az olcsó fehérjétől puffadok, de a scitec-től vagy a biotech USA-tól meg nem? Szerintem nem véletlen.
2020. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kicsit ferdítésnek érzem egy vödrös kiszerelésű fehérje egységárát a kilóshoz hasonlítani, de a kilós még így is olcsóbb, főleg úgy hogy a kilós leírásában ott van hogy a vaníliás alapízek 80°-osak. Egyébként kb október óta 4000ft volt, csak most ment fel az ára. Ne legyen félreértés, nem fizetett nutriversumos vagyok, akármelyik hasonló kaliberű márkát írhattam volna, csak ezt ismerem jobban.


Ami pedig a puffadást illeti, lehe hogy másféle emésztőenzimeket raknak a biotechesbe, de ez nem jelenti azt hogy a nutriversumos rosszabb. Én például nem tapasztaltam puffadást. De ez már indokoltabb érv

2020. márc. 7. 23:30
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


"Kicsit ferdítésnek érzem egy vödrös kiszerelésű fehérje egységárát a kilóshoz hasonlítani"


Amilyen kiszerelést a nutriversum nem ad el, olyannal nem tudom összehasonlítani :P (direkt megnéztem, hogy van-e 4kg-mos nutriverzumos, de nem volt)


Korábban, meg a bioteches is olcsóbb volt, meg volt rá még 10%-os, plusz a kedvezmény is kb garantáltan("törzsvásárlói"), + "havi akciók" de ezzel sem megy az ember semmire, ha általában akar venni.


Így 2% 1000 ft/kiló többletár


(Ha a nem feltüntetett táblázatú vanília tényleg 80%)

(ha megnézed a bioteches leírást, akkor 90 körüli %-ról beszélnek, csak nem tudjuk így, hogy a nutriversum is úgy érti-e, hogy a tejsavófehérje annyi%-a a terméknek, vagy a fehérjetartalom annyi.

2020. márc. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Így 2% 1000 ft/kiló többletár"


Bocsi ezt nem igazán értem

2020. márc. 7. 23:58
 9/9 anonim ***** válasza:
#5 Az azert van, mert a wpp-ben pl. van nemi laktaz, az olcsobbakbol nem mindegyikben. De pl. az MHN-ben is van emeszto enzim, attol sem puffadsz es fele annyiba kerul mint a wpp.
2020. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!