Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány naponta érdemes fekvőzni?

Hány naponta érdemes fekvőzni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nem szabad minden nap fekvőtámaszozni, mert így nem tud regenerálódni az izomzat. De akkor hány naponta kell szünetet tartani?


Kezdő vagyok, vékony (178 cm és 60 kg) fiú, egyelőre max. 40-et tudok megállás nélkül szabályosan lenyomni, ezt naponta négyszer csinálom, vagyis 160 csináltam eddig naponta (két hete kezdtem, már az izomlázas részén túl vagyok).


Ti mit javasoltok? Hány naponta nyomjam és egy nap hányat?



2020. márc. 29. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Legalább 48 óra legyen két edzés között! Ha 40 szabályos fekvőtámaszt meg tudsz csinálni egyhuzamban, akkor egész jó erőben vagy. A testépítés alkategóriát jelölted meg, így gondolom, izomnövelés a cél. Ebben az esetben a gyakorlat nehézsége nem megfelelő, olyat válassz, amiből egyhuzamban legfeljebb 15-öt bírsz megcsinálni. A fekvőtámaszt számos módon lehet nekezíteni. Az izomnöveléshez természetesen megfelelő étkezés is szükséges.
2020. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Naponta többször is mehet. Fekvő az lepkefing, nem veszi igénybe a szervezetet. Nincs miből regenerálódnia...
2020. márc. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Megnézném milyenek azok a szabályos fekvőtámaszok. Amúgy kétnaponta mehet simán.
2020. márc. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy tolodzkodot meg huzodzkodot szerezz be,ha komolyan gondolod. Önmagában a fekvo nem eleg...esetleg egy gimnasztikai gyuru is jo lehet, csomo gyakorlatot tudsz rajta csinálni.!
2020. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Kétlem, hogy tudsz te 40 szabályosat és 160at naponta kezdőként
2020. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom az izmaidat szeretnéd erősíteni ahoz a fekvőtámasz nem elég az a baj, hogy a vírus miatt sok tilalom van ezért amit tanácsolok nem biztos, hogy most meg lehet tenni. De én a helyedbe hivatalos edzőterembe mennék ahol meg mutatnák mit hogyan kell csinálni és mennyiszer (az edzőre gondolok aki ezt tanulta) vagy esetleg neten próbálj ilyen gyakorlat sort keresni és 1-2 nap pihenőt tartani kell én hosszú távfutó voltam.
2020. márc. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!