Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját testsúllyal való edzés?

Saját testsúllyal való edzés?

Figyelt kérdés

Hali srácok.

1éve, hogy nem mozgok intenzíven és eléggé eltunyultam.

15 fekvőnél 25 30 felülésnél szintén.Nem vagyok a legedzettebb ember be vallom. 2 napja kezdtem bele a dologba, az izomlázon túl vagyok de még arra is nyomtam annyit amennyit tudtam de azért nagy részt pihentem, hogy regenerálja magát.

A kérdésem az, hogy mennyire jó dolog és elérhető valami eredmény is ezzel?

Napi hányszor kéne ezt alkalmazni?

Április végére az 50-70 fekvő lenyomása egyhuzamban, mellé szintén ennyi felülés.Megvalósitható dolog ez?

17F(másfélhónap 18) és 86kg.

Előre köszi!



2020. márc. 30. 01:22
 1/3 A kérdező kommentje:
15 fekvőnél kinyúlok 25-30 felülésnél szintén. * sry:D
2020. márc. 30. 01:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Elérhető eredmény, de ez több mindentől függ.

Mit csinálsz ezeken kívül? Mennyi ideig, hány gyakorlat, hány sorozat, hány ismétlés? Jó-e a diétád? És akkor jön az hogy magasság, súly, genetika. Súlyon tudsz segíteni megpakolt táskával, ha nincs tárcsád otthon, vagy súlymellényed, és egyéb kreatív dolgokkal.


Én 13 éves koromban kezdtem el fekvőzni, akkor kb 5-10nél kihaltam, ezért minden reggel suli előtt lenyomtam amennyit tudtam, először 20 volt a cél, egy idő után elértem, majd a 100at is, nem telt többe pár hónapnál, persze csak 1x nyomtam így le a 100akat meg előtte lévő kevesebbeket, de azt minden reggel és lett idővel eredménye. Persze a testem építéséhez jóval több dolog kellett, mint reggel pár fekvő, szóval megint nem mindegy, hogy mi a célod, bár én úgy vettem le, hogy testépítés és nem csak fekvő és felülésszám növelése.

Szerintem ha napi 2x lenyomsz annyi fekvőt amennyit tudsz, meg felülést, akkor talán elérhető, de lehet, hogy csak a hónap végére. 17 évesen fejlődő szervezet lévén szteroid sem kell, sokan nem tudják, mert rengeteget termel a szervezet, így elméletben megvan az alapanyag a fejlődéshez.

Ha nem egyből testépítő akarsz lenni, hanem csak így lájtosan elérni kisebb célokat, ami kezdésnek amúgy tökéletes, akkor a legjobb ha "csak" egy kihívásként fogod fel magad előtt az egészet, hogy ezt-meg ezt el akarod érni, és játékosan tenni érte, amikor eszedbe jut lenyomni pár gyakorlatot. De ha komolyabban akarod csinálni persze, akkor ennél többre lesz szükség.

Streetworkouttal - fegyenc edzéssel (ezek túlnyomó részt mind saját testsúlyon alapulnak) is el lehet érni elég szép eredményeket.


23/F

2020. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Home workout alkalmazást letöltöttem és az ott lévő feladatokat megcsinálgatom amit ad a chest az arm és abs kiválasztható lehetőségei, felsorolni nem akarom mert rengetek, de kb 30 feladatnyi dolog van ott,amit feladatonkent egy félperces pihenővel kifújok és folytatom. Nagyjábol egy 40-45perc alatt szoktam végezni a dologgal. Első nap 1 szer csináltam, másodiknak egy félszer mert az izomlázam nem engedte.

Ma csináltam egy kis bemelegítést, csak egy kis lájtost és kezdem a rendes gyakorlatokat.Mától alkalmazni szeretném a napi 2 ilyen 40perces edzést.

Diétám az olyan semleges.

Azon változtatni fogok mindenképp, ha nem ma akkor holnap. Egyébként chips csoki dolgokat nem fogyasztok nagyjából egy éve mert hányingerem van tőle. :D

186 cm 86kg.

Súlyok nincsenek sajnos itthon azt valóban ki kreatívkodom.

Motiváló volt a 13 éves történeted,én is hasonló célt akarok elérni.

Azt tudom, hogy nem ennyiből fog állni egy testépítés, mikor elérem a céljaim rá fogok jönni, hogy ez milyen egy jó dolog és remélhetőleg csak feljebb fogok haladni ezzel.

Napi 2-t azt mindenképp beakarom, ha nagyon bírom lehet a hármat is de azt később.

Valóban kihívásként fogom fel az egészet,később lehet annyira megtetszik, hogy a szabadidőmet a terembe fogom tölteni.

Köszi szépen a segítséget és a sok hasznos infót!

2020. márc. 30. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!