Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Itthoni edzés/tömegnövelés....

Itthoni edzés/tömegnövelés. Van rudam és súlyaim hozzá. Milyen eredményt lehet elérni nagyjából?

Figyelt kérdés

Van itthon rudam és súlyok hozzá. (2x 5 kg és 2x 10kg). Szeretnék picit izmosodni. Srác vagyok, 175 cm és 68 kg. Régen sokat sportoltam de 1-2 éve “eltunyultam”. Viszonylag vékony vagyok és szeretném picit visszahozni magam legalább annyira, hogy látszata is legyen. Mit tudnék kezdeni az adott súlyokkal, valamint az étkezésre lennék kíváncsi egy kis tömegnövelés szempontjából, napi hányszor, és mit. Sajnos rengeteg kólát iszom és elég sokat nassolok. :D bár gondolom ez nem hátrány annak aki felszedne egy 10 kg-t.

Valamint azt szeretném kérdezni, hogy sok ilyen “protein shake-t” látok kisboltokban, ilyen kakaó szerűség. Megéri inni őket vagy felejtős mert nem segít?


Köszönöm előre is. 21/F


2020. márc. 30. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól összeállított étrend és edzéstrerv kell, amit nem tudok neked 2-3 mondatban leírni.
2020. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az átlag kalóriabeviteledet növelned vagy csökkenteni kell annak tekintetében, hogy mi a célod, tömegelés/szálkásítas. Az alap sztenderd a +/- 500 kalória.


Napi 5-6 étkezés, 2 g/tskg (testsúly kg) fehérje és 3-6g/tskg szénhidrát.


A kóla fogyasztás hanyagold szerintem. Voltak nekem is korszakaim amikor napi két liter simán lement. Hosszú távon bizonyitottan káros.


Ilyen kisboltban kapható sz*rokat ne vegyél. Inkább szerezz be egy normális fehérje készítményt (port).


Egyszerű egyenes rúd nem sok mindenre elég. A súly is kevés a variációkhoz és az ellenállás növeléséhez. Ha nagyon nem akarsz rá befektetni szerezz be egy pár szerelhető kétkezes súlyzót, egy állítható paddal. Jól kivitelezett gyakorlatokkal elég sok izmot leedzhetsz.

2020. márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!