Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik a fehérjében gazdag ételek?

Mik a fehérjében gazdag ételek?

Figyelt kérdés

Mik azok az etelek amikben sok feherje van? Ezekben sok kaloria van?

Egy normal dietahoz szeretnek tobb feherjeben gazdag etet enni, vannak amik kifejezetten jok dietahoz?


2020. márc. 30. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Hús, azok közül is kimondottan magas a csirkemell és a marhahús fehérjetartalma, ajánlom a halakat is gyakran enni, mert nagyon egészségesek és a tonhal, lazac fehérjetartalma magas. Tojás, túró, zabpehely, hüvelyes zöldségek. Én egyébként akkor fejlődök látványosan gyorsan, ha napi egy proteinshaket is iszok, főleg edzés után.
2020. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"akkor fejlődök látványosan gyorsan, ha napi egy proteinshaket is iszok, főleg edzés után" Ismet egy aranykopes. 😃😃
2020. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

Én csak úgy tudtam izmosodni, mikor minden nap ittam shaket. A csirke, tojás stb nekem önmagában nem volt elég. De én lány vagyok, lehet egy férfinál máshogy működik, fogalmam sincs :D Csak ne legyél büdös paraszt, hogy olyasmin röhögsz, amihez nem értesz. Ez a saját tapasztalatom, ennyi, lehet nálad nem működik, nálam igen.

2020. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Lánynál meg pláne kevésbé kellene rászorulj, mert eleve kisebb a testtömeged és azon belül is kisebb arányú a zsírmentes tömeged. Minimális odafigyeléssel étrendből simán tudnod kellene fedezni a szükségleted. Valamit roaszul csináltál.
2020. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Ja persze, mert minden ember ugyanúgy működik. Én nagyon nehezen szedek magamra súlyt, vékony alkat vagyok. Nekem ez vált be. Pont nem érdekel, hogy szerinted mi hogy működik, ha nekem meg más a tapasztalatom.

2020. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha nem vagy latin, néger, azsiai, stb, akkor ugyanugy mukodol mint en
2020. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5. Igen a biológia ugyanúgy működik mindenkinél, ezért tudott tudomány lenni.
2020. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Csak ne legyél büdös paraszt, hogy olyasmin röhögsz, amihez nem értesz."

Nem leszek az.

"lehet nálad nem működik, nálam igen"

Ez azért nem ilyen egyszerű. Egyrészt nem különbözünk olyan szinten, hogy az a napi 20g tejsavó fehérje ilyen fejlődésbeli differenciákat okozzon (jelen esetben a nemet, testsúlyt és az erőszintet is félretehetjük). Hogy ha te határozottan jobban fejlődsz edzés után 20g tejsavóval, mint ha megennél 100g csirkét vagy 4 tojást, az étrendben (nem abban az egy étkezésben) keresendő a hiba. Nagy valószínűséggel nem a fehérjekészítmény fehérjetartalma van ilyen hatással a fejlődésedre, hanem az általa okozott inzulinlöket. Plusz szokott lenni olyan (mentális?) hatása a dolognak, hogy ha valaki valamilyen étrend kiegészítőhöz nyúl, egész egyszerűen abban a hiedelemben hogy ezzel pluszt visz a fejlődésébe (aminek eredménye "kell" hogy legyen), jobban odafigyel magára az edzésre. Javul az edzés intenzitása és az edzéskultúra. Ez is okozhat drasztikus javulást. De nem az a 20g tejsavó.

Jobb tisztázni, mint másokban olyan reményeket kelteni, hogy ha megiszik napi egy adag fehérjeturmixot, akkor majd elkezd nőni. Az edzéstől és az egységnyi idő alatt eredően bevitt tápanyagoktól fejlődünk, nem egy étrend kiegészítőtől.

2020. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!