Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyit edzek egy héten? Hány...

Mennyit edzek egy héten? Hány edzés az egészséges?

Figyelt kérdés
2020. márc. 30. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Maximum heti 5 edzésnap a megengedett, és 3 az átlagosan ajánlott. Egy izomcsoportot nem kell megedzeni többször egy héten. Az izomnak szüksége van a pihenésre, regenerálódásra.

Mondjuk sokan azt javasolják, hogy abszolút kezdőként mehet a heti 3 teljes testes edzés, amikor ugye elkerülhetetlen a egy izom többszöri edzése egy héten.


Persze a profi testépítőknél ez lehet másképp, van de te gondolom -legalábbis egyelőre- nem abba a kategóriába tartozol, így neked ez lehet mérvadó.

2020. márc. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
#1 mi az, hogy megengedett? Ha 6x edzek akkor elvisz a kondirendőrség vagy mi? :D
2020. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sem az edzesnapok szama, sem az izomcsoportok heti terhelese nincs kobe vesve. Sot a heti periodusido sem. 100%-ban edzesterv fuggo. Van olyan edzesterv, ahol heti 3* edzel minden izmot. Van ahol 5 naponta egyszer. Van ahol minden masnap mindent.
2020. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#2: Én csak röviden fogalmaztam, mivel a kérdező nagy valószínűséggel most kezdi a dolgot, ezért ha heti 6 napot edzene, abból szinte biztos, hogy túledzés lenne, semmi ideje nem lenne regenerálódni, tehát értelmetlen lenne.


Ha súlyzós edzésről van szó, akkor heti 3-4 nap bőven elég naturálban, szerintem..


Persze magasabb szinteken (gondolom te is valami élversenyző vagy), esetleg némi kémia igénybevételével, ez egészen más.


Egyébként meg tényleg edzésterv függő.

2020. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az edzések száma az állapotodtól és a kitűzött céltól függ. Gondolj bele, egy versenyre készülő bármilyen sportoló akár minden nap reggel és este is nyomja, persze az már extrém szituáció.
2020. márc. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4


Igen, élsportoló vagyok. Csak most ráérek itt írogatni a karantén miatt...

2020. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"Egy izomcsoportot nem kell megedzeni többször egy héten" hogy a viharba ne kéne? Egyáltalán nem csak abszolút kezdőknél működik a teljes testes edzés. Haladóként is tökéletes.
2020. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

""Egy izomcsoportot nem kell megedzeni többször egy héten" hogy a viharba ne kéne? Egyáltalán nem csak abszolút kezdőknél működik a teljes testes edzés. Haladóként is tökéletes."


Írtam én olyat, hogy haladóknak nem jó a teljes test? :)

A teljes testes edzéstervvel csak az lehet az egyetlen hátrány, hogy túl kevés hangsúlyt kapnak benne az egyes izomcsoportok, és a testnek is nehezebb dolga van, mert nem csak egy izomcsoportot kell regenerálni, hanem az egész testet.


Amúgy ha egy héten kétszer edzed ugyan azt az izomcsoportot, akkor egy alkalommal 2-3 gyakorlat kb 3 sorozattal, mert ha 4 gyakorlatot tolsz 3-4 sorozattal és ezt heti kétszer az tuti túledzés lesz. SZERINTEM


Mivel ez nem egy szakportál, ezért mindenki a saját véleményét, tapasztalatát írja le (gondolom nem sok profi testépítő, szakember válaszolgat itt kérdésekre, ingyen), és ahány test, annyi szokás.

2020. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Egy izomcsoportot nem kell megedzeni többször egy héten. Az izomnak szüksége van a pihenésre, regenerálódásra." Igen írtad ezután hogy abszolút kezdőknél működhet. Ezzel a szövegkörnyezettel annyit jelent, hogy haladóknak nem. Vagy ha azt akartad kifejezni, hogy haladóknak szintén működik a teljes testes edzés miért emelted ki csak a kezdőket? Ez félrevezető, egyszerűbb lett volna annyit írni, hogy működik minden szinten. Kutatások pedig bizonyítják, hogy hatékonyabb a teljes testes/2 felé bontott edzésterv, mint a sima osztott. Ennek pedig oka, hogy a fehérjeszintézis 48-72 óra alatt végbe megy. Szóval szintén megtévesztő kijelentés, hogy nem kell egy héten többször megedzeni egy izmot, miközben hatékonyabb, vagyis nagyon is ajánlott.
2020. márc. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Kutatások pedig bizonyítják, hogy hatékonyabb a teljes testes/2 felé bontott edzésterv, mint a sima osztott. Ennek pedig oka, hogy a fehérjeszintézis 48-72 óra alatt végbe megy."


Forrás?

2020. márc. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!