Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szériázásnál jobbak a...

A szériázásnál jobbak a lépcsős sorozatok?

Figyelt kérdés

Pl 130kg-ba 5x5 helyett 110x5 125x5 140x5 105x5 115x5

Szerintem jobb az,ha egy nehezebb csúcssorozat van,mint ha egy súllyal csinálnánk sok sorozatot és a volumen is magasabb lehet így.

Egy könyvben olvastam,hogy a súlyemelők is így edzenek,meg sok oldschool erőemelő is így edzett,nem szériáztak egy súllyal.



2020. márc. 31. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet.
2020. márc. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz az a piramis edzés.


105x5 110x5 115x5 125x5 140x5


Szerintem így gondodat. Hátránya hogy mire a 140-hez jutsz addigra nagyjából ki is fáradsz (nem biztos de van esélye). Ami mondjuk fekve nyomásnál veszélyes lehet.

Valamint példádban a csak 1 sorozat van ami nagyobb mint a 130.


130 5X5 -nél. Bemelegítesz majd csinálsz 25 nagy súlyú emelést.

a piramisnál, bemelegítesz majd csinálsz még 20 gyakorlatilag bemelegítő emelést. Majd 5 nagy súlyos emelést amivel igyekszel elérni a túlterhelést. Ami vagy sikerül vagy nem.

2020. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

60% felett már munkasorozatnak számít,volumen szempontjából a 110x5 is bele számít,tehát nem bemelegítő.


Miért nyomjak egy viszonylag könnyű súlyba végtelen sorozatszámot,ha erősödni akarok?

140 kg-val pl nem tudnék 5 sorozatot megcsinálni 5 ismétléssel.Nagyobb súly,közelebb van a maxhoz,épp ezért jobban erősít.

2020. márc. 31. 19:19
 4/4 MadSeal ***** válasza:
Az erő növelése érdekében a 80% és a feletti tartomány a célratörőbb, mert az ad elég terhelést az idegrendszernek, ami a sima szériázásnál mindig be lesz tartva. Viszont egy idő után nem elég a sima 5*5, nagyobb terhelés is szükséges. Szerintem egyik sem elhanyagolható, egy jobb programban találsz ilyet is, olyat is, ciklusnak megfelelően.
2020. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!