Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen táplálék kiegészítőket...

Milyen táplálék kiegészítőket használjak?

Figyelt kérdés

Egy darabig nagyon nagy darab voltam, a 184 centimhez 115 kg. Most azonban elértem a 84kg-os súlyt. Szeretnék több, tónusosabb izomzatot, “kidolgozottabb” alakot. Jelenleg a diétám miatt naponta kb 1500-1800 kcal-t fogyasztok, 50% szénhidrát, 20% fehérje és 30% zsír felosztásban (ez az “alap” ajánlott amit próbálok tartani). A fehérjebevitelem 90 gramm körül mozog. Milyen típusú kiegészítőket érdemes használni így kezdőként, valamit a jelenlegi helyzet miatt otthoni edzésként miket ajánlanátok?


Válaszokat előre is köszi!



2020. ápr. 1. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nen érdemes túlzásba esni a kiegészítőkkel. Amíg tart ez a korona pánik tartsd szinten magad, aztán ha újra nyitnak az edzőtermek ameld a napi fehérjebeviteled 130-160g környékére.
2020. ápr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kieg.
2020. ápr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam semmi komoly pluszra. Maximum fehérjében és vitaminokban. A kreatinról mik a tapasztalatok?
2020. ápr. 1. 09:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A nevükben is benne van, ezek kiegészítők. Amik bizonyos körülmények között hasznosak lehetnek. De egy kezdő vagy középhaladó számára biztos, hogy nem az étrend kiegészítők hiánya fogja bekorlátozni a fejlődést. Normális minőségű, mennyiségű és minőségű edzés és étkezés az alapja az egésznek. Amíg ezek közül bármelyik hiányzik, teljesen mindegy hogy milyen étrend kiegészítőt használsz, csalódni fogsz, érdemi fejlődés nem lesz.

A kreatin jó hatással lehet a fejlődésre, de amíg nem tudsz edzőteremben edzeni, szerintem ne kezd el. Akkor tudod igazán kihasználni a hatását, ha tudsz nagy súlyos alap gyakorlatokkal dinamikusa dolgozni, ami otthoni körülmények között, súlyzó nélkül problémás, vagy egyáltalán nem megoldható. Mik az otthoni lehetőségeid? Van súlyzód? Ha igen milyen, mekkora? Vagy csak saját testsúllyal tudsz edzeni?

2020. ápr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen a termek nyitásakor szeretném elkezdeni a kiegészítőket szedni, addig pedig alap gyakorlatokkal (felülés, fekvőtámasz, guggolás stb.) szinten tartani magam. Első sorban egy minőségi whey protein és kreatin amire gondoltam (a plusz fehérjét nem tudom csak ételből megoldani, valamint sokszor erőtlennek, fáradtnak érzem magam). Plusz vitaminok.
2020. ápr. 1. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Amig nincs egy relative jo eronleted, illetve a fejlodesed nem reked meg, kreatint velemenyem szerint nem erdemes hasznalni, mivel nem fogsz erezni belole semmit.
2020. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!