Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsámolyra guggolást (box...

Zsámolyra guggolást (box squat) milyen mélységgel célszerű csinálni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 4. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár megmondom őszintén, hogy én nem szoktam ezt a variációját csinálni a guggolásnak, de én úgy tudom, hogy épp érinteni kell a zsámolyt, és indítani a mozgást fel. Persze javítsatok ki ,ha tévedk.
2020. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy láttam,hogy rá is ülnek a zsámolyra és utána állnak fel.

De a mélységet kérdeztem,vízszint,alá,fölé

2020. ápr. 4. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vízszint, vagy az alá kicsivel. És igen, érdemes "leülni alul", persze a törzset ugyanúgy feszítve és úgy felállni. Pont ez a lényege.
2020. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindkét verziót láttam már,vannak akik csak rá megérintik,de van aki rá is ül.Miben más a két verzió?
2020. ápr. 4. 23:38
 5/5 anonim ***** válasza:

A stretch reflexet vagy magyarul nyújtási reflexet lehet minimalizálni vele. Ahogy nyúlnak az izomrostok egyre jobban feszülnek, amit érzékelnek a receptorok, ezt úgy kell felfogni mint egy üzenetet az idegrendszer számára, amit kb így lehet értelmezni: "nagyon megnyúlt az izom, jobb lenne ha inkább összehúzódna, mert a végén még elszakad". De itt az is számít, hogy milyen sebességgel jön létre a megnyúlás, tehát magyarul ez egy védelmi mechanizmus, amit fel lehet használni az erősportokban. Pl ha lassan mész le guggolás közben, és csak a legalján gyorsítod be egy kicsit a negatív szakaszt vagyis rugózol egyet, akkor könnyebb lesz felállni (mint ha pl megállnál az alján), ez a jelenség áll mögötte. Ha zsámolyra guggolsz ezt tudod minimalizálni, minél tovább megállsz alul, annál kevésbé fog segíteni a stretch reflex.


Egy holt súlyt nehezebb megmozdítani, tehát vissza kell venni a súlyt, magyarul ez inkább a pozitív szakasz erősítésére lesz jó. Fejleszti a robbanékonyságot, sokkal nehezebb csalni mint a sima guggolásnál, le tudsz guggolni úgy is, hogy kevésbé tolod előre a térdeid és mivel amúgy is kisebb súlyt kell használni, jó lehet arra is, hogy térdkímélő módon halmozz fel plusz edzésmunkát. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha van egy kis aszimetria a guggolásodban annak a javítására is jó eszköz lehet, persze ehhez is jobb ha kontrolláltan mész le, alul megállsz és figyelsz arra, hogy minél szimetrikusabb legyél és mindkét lábadat egyformán használd a pozitív szakaszban.


Tudom, hogy a westside-osok mindenre IS használják, de szerintem kezdésnek jó lesz ez így normális mélységgel, megállítva. :D

2020. ápr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!