Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításnál mennyire...

Szálkásításnál mennyire számít, hogy alacsony glikémiás indexű ételeket egyek? (Nő, cél-> 18-20% testzsír%)

Figyelt kérdés

Magamnak állítom össze az étrendemet úgy, hogy egészséges is legyen, de egyre többmindenre próbálok odafigyelni, és már ott tartok, hogy nem sok féle kaját tudok kitalálni amit szívesen ennék meg, mert már odafigyelek arra is, hogy csak alacsony glikémiás indexű ételeket vigyek be. Célom a 18-20% testzsírszázalék elérése, 18 alá semmiképp nem szeretnék menni.


Elgondolkodtam azon, hogy mivel nem túl komoly a célom (mármint nem olyan ritkaság 18-20% testzsírszázalékkal futkozó nőket látni), így kell egyáltalán nekem figyelnem a glikémiás indexet? Nyilván egy fokkal jobb lenne, ha mindig úgy ennék, de ennél a célnál szükséges?


Súlyzós edzéseket végzek és kalóriát (1400-1500 körül) számolok, eddig jól haladok.

Fehérje: 90g

Szénhidrát: 160g

Zsír: 50g


Most netes képek alapján kb. 25% lehet a testzsírom (bár néhánynál ezt a 25-öt túl zsírosnak látom magamhoz képest).


24N/166cm/58kg/mezomorf alkat


2020. ápr. 6. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Mostanában én is ezen gondolkodtam. Főleg, hogy mivel nem dolgozom és már nem aktív az eletvitelem valamivel kompenzálni kéne ezt.

Ami nekem szimpatikus az a ketogén diéta. Szerintem nézz utána és pont azt éred el vele, amit szeretnél. Ott igazából elhanyagolható a szénhidrát mennyisége.

A glikemias indexet meg igazából csak azért érdemes nézni, hogy ha eszel valamit 2 óra múlva ne törjön rád a farkaséhség.

2020. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem annyira nem szimpi a ketogén diéta, amennyi szénhidrátot most eszek, nekem az is kevés ahhoz képest, amennyit régen ettem. :D Most ezeknél az arányoknál nem fáj a hasam és nem érzem magam rosszul.

Izmosodni is szeretnék közben (eddig így defiben be is jött ezekkel a mennyiségekkel) és úgy olvastam, hogy a ketogén étrend és az izomépítés annyira nem szeretik egymást. :D Az inzulinszint ingadozásról meg úgy tudom, hogy a zsírbontásban nem túl jó, ha nem ingadozik akkor hatékonyabb. Viszont azt nem tudom, hogy ez a hatékonyabb mit takar? Lehet, hogy olyan minimálisan, hogy az elhanyagolható?

2020. ápr. 6. 21:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Százalékban kifejezve 20 a fehérje, 5-10 a ch és a többi a zsír. Egyébként nekem úgy jött le, hogy akik szalkasitanak azok kB ugyan úgy ketogén étrenden vannak és az izomepitessel sincs összefüggésben. Ugyan úgy lehet építeni az izmot csak a zsírbol van fedezve az energia és nem a ch-ból.
2020. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy a szénhidrátok amiket fogyasztasz, jó minőségűek, tehát nem fehérkenyérről van szó... a jó szénhidrátok között pedig szerintem felesleges külön azt is számontartani, ellenben nem árt tisztában lenni vele. Inkább emeld meg picit a kardiót, én azt javasolnám.
2020. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!