Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan legyek erősebb?

Hogyan legyek erősebb?

Figyelt kérdés
20 éves srác, 94.4 kg, 196 cm. Elég "átlagos" testfelépítésem van. Úgy érzem sok rajtam a felesleg, szeretnék leadni 10-15 kg-ot. Az étkezésből visszafogtam, rendszeresen futok, habár nem nagy távokat, 1-2-3 km-ert, nem rég kezdtem. Tudom, tudom.. Ezer ilyen kérdés van már, mégis szeretném, ha valami "személyre szabott" választ adnátok. Elsősorban fogyni szeretnék, míg el nem érem az áhított súlyt. Annyira profi nem vagyok az edzés világában, nem tudom, hogy pl. lehet-e izmosodni miközben fogyok. Nem testépítő akarok lenni, csak férfias akarok lenni, feszes.. Edzőterembe nem szeretnék járni, inkább itthon szeretnék edzeni. Ha tudtok a táplálkozásban is tanácsokat adni, nagyon megköszönném.

2020. ápr. 7. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Izmosodni fogyás közben korlátozottan lehet csak.

egyél fehérjedúsan, kezdj el egy alap tréninget, mondjuk 3 sorozat fekvőtámasz 3 sor. húzódzkodás(akár könnyített), 3 sorozat hasprés. Pl minden másnap, nem bukásig, mindig maradjon benned 2 ismétlés kb mikor befejezed.

Futni kicsi intenzitáson kell hosszú ideig, 50-60 percig is akar a végén. Kezd 2 hétig heti 3x20-30p kocogás, aztán növeld érzés szerint az időt és az edzésgyakoriságot, egy heti 4-5x50 percre.

2020. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :) És hányszor egyek egy nap? Illetve lehetőleg mit?
2020. ápr. 8. 02:33
 3/5 ATUSSZ válasza:
Szerintem egyél 5-ször és fehérjedúsat ha fogyni akarsz kerüld a szénhidrátot :)
2020. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

legyen egy reggeli, egy vacsora, és 3-4 "főétkezés".

Mit: CH forrás: rizs, barna rizs, teljes kiőrlési kenyér/tészta.

fehérje: Húsok, tojás, este tejtermék, túró. Húsokból is a soványabbak preferáld, néha mehet vörös hús, a hal is jó. Tömegelésnél még belefér a csirkecomb, tarja, meg csalónapnál zsírosabb húsok is, de hosszútávon ne. Meg szálkásításnál én maradnék soványabb húsoknál. CH-t úgy kell belőni, hogy heti 0,5-1kg ot adj le. Mivel te izmosodni is szeretnél közben, így nemtudom, találni kéne egy középutat. Ennek olvass utána builder.hu-n.

2020. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
196 cm 94 kg-al sok rajtad a felesleg? Én 194 cm vagyok, 95 kg és elég vékonynak érezem magam sajnos, én meg hízni szeretnék.
2020. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!