Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerincferdüléssel súlyzós...

Gerincferdüléssel súlyzós gyakorlatokhoz dönthető pad vagy sima egyenes pad ideális?

Figyelt kérdés

Az évek óta végzett gerinctornám mellett pár hónapja elkezdtem itthon súlyzózgatni, egykezes kézisúlyzókkal totál "kezdőként". Mivel gerincferdülésem van, ezért a gerincem tehermentesítésére, megtámasztására az ülőlabdámra szoktam ráfeküdni és úgy "nyomni ki" a súlyzót, súlyzókat. Viszont most szeretnék venni valami egyszerűbb fekpadot. Alapvetően az lenne a kérdésem, hogy így gerincferdüléssel a súlyzózás során mennyire tudnám hasznát venni a valamivel drágább állítható/dönthető/ferde fekpadnak az olcsóbb sima egyenes/vízszintes padhoz képest?


Ferde/döntött padon gerincferdüléssel szabad e egyáltalán súlyzózni? És ha igen, akkor ez a fajta mozgás mennyiben különbözik attól, mintha csak egy egyszerű egyenes/vízszintes padon végezném?


Előre is köszi.



2020. ápr. 18. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvosi részéhez nem tudok értelmesen hozzászólni, de amúgy mindenképpen dönthető változatot vennék. Több irányból tudod edzeni az izmaidat, és kiválaszthatod a legkényelmesebb pozíciót, ha pl. a vízszintes nem annyira jó.
2020. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az állítható fekvenyomó padból egy 28.000 Ft-osat néztem a Decathlon online áruházában. Ennyiért a magam fajta amatőr, kezdőnek otthoni súlyzósgatásra ez alkalmas lehet vagy inkább a magasabb 50.000+-os kategóriában nézelődjek? Sima vízszintest fekpadot pedig 33.000 Ft-ért láttam.
2020. ápr. 18. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan vegyél ami dönthető.

Ha lehet ne dekatlonosat vegyél mert túlárazott vékony lemezből készített gagyi termék.

Csapd fel az apróhírdetéseket és ott olcsóbban tudsz venni sokkal jobb minőségű padot

2020. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sima egyenes
2020. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!