Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Korom miatt, súlyom csökkentés...

Hakapeszik kérdése:

Korom miatt, súlyom csökkentése és egészségem megőrzése érdekében milyen technikát érdemes venni:szoba biciglit, vagy valamilyen egyszerű vibró elven működőt?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A súlyod akkor fog csökkenni, ha az energiaegyenleged negatív lesz, azaz tartósan kalóriahiány áll elő. Az edzettséged bármilyen testmozgással növelheted: gyaloglással, kerékpározással, úszással, tornával. A lényeg, hogy élvezd.
2020. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kifejtem bővebben délután

33/f közel 90kgot fogytam.

2020. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nostehát, 6évvel ezelőtt 170kg voltam, akkor határoztam el magam, hogy ez így nem mehet tovább, mikor orvos közölte egy rosszullét után, hogy bizony majdnem elpatkoltam a nyári meleg + súlyom + rossz általános fizikum következtében.


Eleinte keresgéltem, és talaltam rengeteg rossz megoldást, aztán pontosan itt valaki ajánlotta ezt a cikket:

[link]

Nos, saját tapasztalatból azt mondom, hogy természetesen a cikkben leírtak alapján de ne a saját súlyoddal számold az étrendedet, hanem a célsúlyoddal, vagy ha te is extrém dagadt vagy, akkor célsúly + valamennyi...

Én kezdetben 170kg al 100kg al számoltam.

Kajáról ennyit, mert igaz minden a kaján múlik, azért nem teljesen, mozogni is kell.

Kezdetben vettem egy szobabiciklit, semmi extrém, egy mezei hót egyszerű 5000ft jófogáson házhozszállítással együtt...

Kezdetekben ellenállás sem kell rá, se pulzusmérés, se semmi marhaság, tekerni lehessen ez a lényeg... az első 40kg egy ilyen csodamasinával ment le...

(Itt megjegyezném, hogy a drasztikus étrendbeli változásnak köszönhetően, a só és a szénhidrát csökkentésével az első héten kapásból 15lg-al lettem könnyebb, ma már tudom, ez szinte mind visszatartott víz volt.)

Jó dolog a szobabringa, csakhogy egy 150-200ezer alatt abból is csak bóvli van, rlősször lecseréltem egy 40.000ft körülire, majd egy 90.000körülire, ugyanis hangos volt, majd a 40.000res az izzadtságomtól lett hangos, természetesen garanciában a kutya se foglalkozott vele, majd a 90.000res a fene tudja mitől de kb 2hónap után kezdett el csörögni zörögni... akkor elegem volt, tudtam más kell.

Ekkor voltam 120-on valahány kg, elkezdtem hát kocogni... nos ebből egyhuzamban 10métert bírtam... szóval esélytelen volt, hogy tönkretegyem vele a térdem, mindenki ezzel riogatott... na de ahhoz meg kell tudni moccanni :D...

Kocogás séta kocogás séta kocogás séta kocogás séta.... halálra untam az egészet... egy fos... esküszöm nem érzem a futókat, annál unalmasabb, monotonabb hülyeség a világon nincs...


Na itt gondolkodtam el, mit is kéne mozogni... tudtam, hogy egyedül a természetben sétálni, kocogni... én halálra unom... bicajozni imádok, de egy olyan bringa amiről ekkpr álmodoztam 300.000 és bozonytqlan voltam benne, hogy egyáltalán kihasználnám valóban... a szobabringákban azt szerettem, hogy lehetett tv-t, sorozatokat bámulni miközben tekerem, csakhát egy idő után annyira csörögtek zörögtek, hogy semmit nem hallottam a tvből...

Max hangerőn meg a család kapott agyfrászt, hogy csörög zörög aszobabicaj, közben meg ordít a wealking dead,vagy a trónok harca stb...

Itt tanácsolta valaki, eleinte marha nagy baromságnak is tartottam, step pad...

Lényegében egy sámli... na jó, sámlinál talán egy kicsit stabilabb...

Semmi mozgó kopó alkatrész, ha a térdednem ropog, akkor semmi hangja nincs... lényegében fellép, lelép, fellép, lelép váltott lábbal...simán lehet kulturált hangerővel filmet nézni, semmi zaj, na ezt toltam heti 4* hétfő-szerda-péntek 1-1 sorozatrész, hétvégén 1 rendes film alatt... ha kicsit tempósabban csinállja az ember, 30 perc alatt pocsolyát lehet izzadni magad alá...

Ezzel ment le további 30kg, ez a 70kg az első évben.. kb itt született meg bennem a fogyni és élni akarás mellé a valódi mozgásvágy, na ekkor megvettem álmaim bringáját, heti 200-250km-t letekerek télen nyáron, tovabbra is használom a step padot, valamint legújabb szenvedélyem az ugrálókötél, amit nagyon bánok, hogy nem ismertem meg sokkal előbb.

2020. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!