Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Core izom erősítést minden...

Core izom erősítést minden nap lehet csinálni? Másképp kéne edzeni?

Figyelt kérdés

Elég gyenge a hasfalam, alsó hátizmom szinte nincs is... A hátam is könnyen megfájdul a sok állástól. Kb. 1 hónapja edzek, heti 3x, a gyakorlatokat 3-4x10-12 ismétléssel szoktam végezni. A core gyakorlatokat (könyökölős, oldal plank, hasprés, törzsemelés) is 3 sorozatban, a plankeket 3x ameddig bírom, a has-hátat szintén úgy, ahogy a többi testrészemre edzek, 3x12 max.


Az lenne a kérdésem, hogy mivel a core gyakorlatok nem súlyzósak és talán nem terheli meg annyira az izmokat, lehet rá minden nap edzeni? Vagy ugyanúgy eddzek rá hétfőn, szerdán, pénteken, mint a többire? És jó így, vagy ebből több sorozat/ismétlés kéne?


Lány vagyok, ha ez számít.


2020. máj. 7. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan bukásig edzed ezeket az izmokat, akkor elég a heti 2-3. Ha adott időre csinálod, akkor akár heti 5-6. Pihenőnapot mindenképp hagyj magadnak.
2020. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 edzés elég hasra. Annak is kell regenerációs idő. A hátad lehet a rossz tartástól fáj, gyakori átmozgatással tudsz tenni ellene.
2020. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeket a gyakorlatokat általában lehet minden nap végezni, mert hasonló mint a vádli. Az is szinte mindig használatban van, és gyorsabban regenerálódik. Persze ez bizonyos egyéneknél máshogy is lehet, de általánosságban így van. Szóval szerintem nyugodtan eddz rá minden nap, ha nem érzed soknak.


A 10-12 ismétlés lehet hogy kicsit alacsony. Mivel ezek nagyon kitartó izmok, ezért sokáig kell őket dolgoztatni hogy érezd az égést. Én például a hasprést 15 ismétléses szettekben csinálom, néha ez is kevés, és akkor csinálok még egy sorozatot. Úgy a jó, ha a pl. 15-ből az utolsó 5 nehéz, és csak éppenhogy van meg mind a 15. Egyébként a has és vádlin kívül pedig már picit sok is lehet a 10-12, én inkább levinném 8-10-re, kissé nagyobb terheléssel.


Lehet ezeket a gyakorlatokat szubmaximálisként csinálni, ami annyit jelent hogy annyit csinálsz, amennyi csak megy, de azért maradjon néhány ismétlés. Tehát ha minden erőfeszítéssel menne pl. 20, akkor olyan 17-18-nál megállsz. Érezd hogy ég mint az állat, de ne annyira hogy a következő sorozatot el se tudd kezdeni.


Remélem segítettem! :)

2020. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. máj. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!