Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Otthoni súlyzós edzéshez...

Otthoni súlyzós edzéshez mikre lenne szükségem és mennyiből lenne megvalósítható?

Figyelt kérdés

150 ezerből lehetséges lenne? És pontosan mi a minimum?

Egykezes rúd ,2 két kezes , Sulyok (abból is mennyi?)

Fekve nyomó pad ezenkívül mi kellhet még?


2020. máj. 10. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

egykezes súlyok nem elegek? legalább koncentráltabb lesz a gyakorlat.

Volt egy húzsabb időszakom és két egykezessel meg egy expanderrel minden feladatot megoldottam kb.


Most lehet venni mindenféle gumikötelet is, amik elég brutálak, vállazáshoz, bicepszezéshez is jók.


Meg attól függ mekkora gyúrós vagy, hogy hány kg-kat veszel :D azt te tudod mennyi lesz elég. Sztem annyi zsé elég kell legyen am bőven.

2020. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most kezdenék el életembe először edzesni ezért nemtudom
2020. máj. 10. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Állítható fekpad + gugoló/rudtartó állvány combot személy szerint jobban preferálom.


Súlyokhoz pedig az alap formádat kell figyelembe venni. Kezdő, haladó vagy stb. ugye ebből arányosan több vasra van szükség. Felhúzáshoz és gugoláshoz kell majd bőven súly a későbbiekben ha jól haladsz.

2020. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lényegében amire szükséged van alap szinten otthon, az:


Állítható keret fekvenyomáshoz, evezéshez, guggoláshoz, vállból nyomáshoz illetve jó ha a kereten tudsz húzódzkodni, akár még tolódzkodni.


Fekvenyomó pad, állítható.


Hosszú rúd, illetve állítható egykezesek.


Tárcsák. Ezek aránytalanul drágák tudnak lenni, de úgysem kell a kezdetekkor már 250kg súlyt venned, majd ahogy fejlődsz veszel hozzá


Nekem 100k ba került a keret, a tárcsák, 2 rúd, egy pár állítható rúd, a fekpad, meg 130kg súly. Persze azért ehhez kellett szerencse is, de anélkül is simán kijön 150ből, ha okosan csinálod.


Én úgy gondolom, hogy ez alapja egy ottohin edzésnek, mind addig, amíg az ember tudja, mit csinál. Aztán hónapról hónapra lehet fejelsztgetni.


Ami a gumiköteleket illeti.. szerintem bemelegítésre, néhány rehab gyakorlatra, illetve haladóbb szinten gyakorlat variációkra jó, de az elején még felesleges, és mint mondtam, később sem elengedhetetlen.

2020. máj. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi ha van keret akkor miért kell külön fekvenyomó pad?
2020. máj. 11. 07:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Mellre hogyan akarsz edzeni fekpad nélkül erőkeretben?

Várj segítek, igazán hatékonyan nem tudsz...

Az állíthatóság pedig azért fontos, mert a változó szögekben más és más mellizom részt dolgoztatsz meg.

2020. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolso irta. De amugy vannak keretek, amikben van beepitett pad is, de az egy kicsit mas, mint amire en gondoltam. Az is teljesen jo egyebkent kezdokent, de hosszutavon nem az igazi, es kesobbi csere miatt nem ajanlom szemely szerint. (A keret fekvenyomopaddal stb kombinaciot)
2020. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!