Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit kéne tennem ilyenkor?

Mit kéne tennem ilyenkor?

Figyelt kérdés

Üdv!


25 éves srác vagyok, régóta rendszeresen sportolok, igaz nem súlyzós edzést hanem saját testsúlyos edzést. Szépen látszik a változás már, 56 kg voltam, most vagyok 75. Igazából nem is ez a fontos, hanem táplálkozás terén elakadtam és valószínűleg ezért stagnál a testsúlyom sajnos.


Kezdem azzal, hogy nem eszem glutén tartalmú, tej tartalmú, cukortartalmú élelmiszert. Nem vagyok rájuk érzékeny, de a bőröm és hajam állapota pl ezerszer jobb lett mióta elhagytam ezeket. Viszont most jobban belementem ebbe a glikémiás index dologba, ami eléggé összezavart. Azt tudni kell, hogy ekto-mezo szálkás alkat vagyok, kicsit nehezen hízom, nehezen szedek fel izmot. Ugye nekem fontosak lennének az összetett szénhidrátok, mint rizs, barna rizs, köles, hajdina stb stb. Viszont például azt nem értem, hogy a fehér rizs-nek majdnem 80 a GI-je, de közben meg 0 gramm cukor van benne és 76 g CH. Sok helyen azt írják, hogy edzés előtt alacsony GI tartalmú kaját kell enni, edzés után mehet a magas mert az edzés utáni 30-60 perc meghatározó. Aztán megint alacsonyat. Igazából össze vagyok zavarodva, mert nem tudom, hogy így hogy nem vagyok diabéteszes és tulajdonképpen 6 éve nem voltam beteg olyan egészségesen élem kell e egyáltalán ilyenekbe belemásznom, hogy glikémiás index és társai vagy egyszerűen csak mindent mérjek ki mérlegen és azt nézzem hogy miben mennyi makrotápanyag van. :/ Már eléggé össze vagyok zavarodva, van egy lakótársam és barátom egy lány aki konkrétan 2x eszik egy nap, próbál még jobban az egészséges életmód felé terelni (ennél jobban nem tudom lehet e egyáltalán mondjuk, mert szerintem én vagyok a világon a legegészségesebb), ő mondja mindig hogy a rizs sem egészséges, a kukoricaliszt sem egészséges, a rizsliszt sem, a teljes kiőrlésű dolgok sem stb stb mert meg vannak mérgezve glifozáttal a lisztek is, zöldségek is, gyümölcsök is, minden konkrétan, én meg elhiszem neki és egy csomó élemiszert elhagytam már, csak kezd kínos lenni hogy akkor tulajdonképpen mit kéne ennem szénhidrátnak pl ha minden káros? Most a neten is millió dolgot írnak mindenhol, ki tudja mi az igaz és mi nem. Mellesleg sok étel eleve szennyezett, amivel nem tudunk mit tenni. Viszont múltkor is ez volt, mondta hogy mi lenne ha elhagynánk a kajából ezt meg azt, mondom oké próbáljuk ki, aminek a vége az lett hogy elkezdtem lefogyni. Régen igazából voltam én 80 kg is, csak az arcom pl tele volt kelésekkel a liszttől, 100 tonna cukortól amit bevittem és a napi 2 liter tejtől gondolom. Nehéz azért ezt eldönteni, hogy most mit egyek meg mit ne, főleg hogy gluténmentesen, tejmentesen nincs rengeteh alternatíva. A cukor nélküliség oké, hozzászoktam már, nem hiányzik az édes íz. Valami ötlet esetleg? :/ Valaki azt is mondja, hogy teljesen megvonni dolgokat a szervezettől egyáltalán nem egészséges, sőt. Szóval ja, eléggé össze vagyok zavarodva már.



2020. máj. 29. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem akarsz zabálási rohamot, alacsony gi.

Ha gyorsan kell energia, magas gi.

Ha egy erősebb inzulinválasz anabolikus hatásait akarod kihasználni, magas gi.

Ha minden mérgezett, magadnak termelj élelmiszert.

2020. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

SZVSZ: Teljesen felesleges ilyenekbe belemenni, ha nehezebben hízol emeld a kalóriádat, pl zsír és a fehérje meglegyen az 1.6g TTKG, és kb ennyi, nem kell hobbiszinten túlgondolni.

nyilván,ha elhagyod amiket írtál az ok számodra akkor tedd így, de ettől függetlenűl kalória + kell és jönni fog a tömeg.

2020. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tömegeléskor kell a gyors ch is, nekem volt időszak amikor csak a nutella kaláccsal kombó segített😂
2020. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!