Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítésben miért megy...

A testépítésben miért megy ennyire a f**szméregetés?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban olvastam egy kérdést, amelyben egy durcás, tyúkcsöcsű 16 éves gyerek menőzött, hogy 120 kilóval nyom fekve, ferdén meg 2x45kg-al (elmondás szerinte, ugye...), meg hogy ez alap dolog, hogy ennyit ki kell nyomni.


Amivel nem is lenne olyan nagy probléma, de többen is úgy állították be a dolgot, hogy bizony aki évek múlva is 80kg-al nyom, ott az illető biztos elcseszi a dolgokat.


Speciel engem is lehurrogott ez a suhanc, hogy 2x28kg-al szériázok fekve sok év után, mert a sok kamu-komment helyett beírtam a valós adatokat.


Először is ez testépítés, vagyis az izmokat stimuláljuk a növekedésre, nem pedig erőemelés. 100 meg 100 gyakorlat van pl. a fekvenyomáson kívűl, amivel növelhetjük a mell méretét. Senki ne mondja, hogy évek múlva minimum 100 kilót ki kell nyomni, külünben sz.@rul csinálom a dolgokat. Vicc.


A másik meg nem mindegy másoknak, hogy ki mennyivel nyom fekve, vagy húz fel? Érdekes, én a teremben alig látok 100 feletti nyomásokat, és ezt többen is igazolták a válaszokban, hogy a teremben lévő emberek nagyon nagy része nem 120 kilóval nyomogat... De még a nagy testépítők videóit nézve is látom, hogy nem az a jellemző, hogy ordenáré nagy súlyokat nyomnak ki. De persze ezek az ide beírogató tinik ilyen bivalyerősek...


De pl. tegnap láttam egy kérdést, ahova érkezett pár komment és felüdítő volt, hogy reális számokat írtak be. Nem az, hogy valahol látom, a válaszadó beírja, nem szokott evezni, de ha igen, 125kg-al szériázgat...


Vagy a gyakorin ekkora böszmék vannak?


2020. máj. 30. 19:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
Első sorban látogass el a pszichológiára.
2020. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%

Testépítős videókban pont hogy óriási súlyokat mozgatnak.


Meg aztán az izom stimulálása a lényeg ez így igaz, de ezt 28kg-val nem tudod egy szint után. Persze amilyen jól edzhetsz neked biztosan elég. Nekem kell a 120kgos nyomás bocs. 28kg jó kitámasztani az ajtót

2020. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Előtte lehet tárogatni, keresztbehúzni. Nekem ez vált be.


Utána rögtön más szerepet kap fekvenyomás.


Ettől még 2x28kgal is építhetsz jó mellizomzatot.

2020. máj. 30. 19:34
 4/22 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként igazad van 2. :D Ha 28 kilóval nyom az emberünk akkor nem sokat érthet a sporthoz.
2020. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=QNLjx_RD7LU


Itt van egy példa egy alternatív melledzésre.


De tudjuk, a GYIK közönsége 120 kiló alá nem adja :DD

2020. máj. 30. 19:37
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

Akkor szerinted a fekvőtámasz is egy szuper jó gyakorlat mellre, ha előtte végzek ezer gyakorlatot. Mert ugye ez is nehéz lesz addigra...


Azért mert ilyen keresztbehúzásos szarokkal elfárasztod az izmot az még nem ad túl nagy stimulust.

2020. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
a 120 kiló úgy jön össze, hogy összeadják a hatszor húsz kilót amit kinyomnak.
2020. máj. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
Jézusom, nektek óriási nagy bajotok van ha 120 kiló egy óriási szám. Te jó isten :D
2020. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, natúrban 140-160kg közötti nyomásokat szoktunk látni a teremben. Ez a megszokott.


Valóban, igazad van, csak szét kell nézni a teremben, és tele van natúr 120kg felettis fekvenyomásokkal :DD

2020. máj. 30. 20:37
 10/22 anonim ***** válasza:
Mivan??? Miért lenne megszokott? Nem gyakori egyáltalán, de aki komolyan tolja éveken át annak nem lesz elérhetetlen a 120kg.
2020. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!