Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Befeszült, izomlázas csípőt...

Befeszült, izomlázas csípőt hogy lehet kilazítani?

Figyelt kérdés

4 hónapja kezdtem el rendszeresen edzeni. És azóta folyamatosan fájnak a csípő körüli izmaim. De nagyon. Már aludni sem tudok miatta az oldalamon fekve, mert akkor is fáj a nyomástól.

Eleinte a bal fájt jobban, most viszont a jobb oldalon nagyon intenzív a fájdalom. Próbálom nyújtani, de nem segít, és pokolian fáj is. Igazából nem is tudom hogy kéne nyújtani, kilazítani. Úgy szoktam próbálni, hogy kitolom a csípőmet, vagy elhajolok oldal irányban. Mert akkor érzem hogy fáj nagyon, és azt gondoltam, hogy akkor nyúlik vagy nem tudom.

Már kicsit kezdek aggódni, hogy mi lehet ez. Eddig akinek meséltem, azt mondták, hogy szerintük túlhajtom magam. De ezek olyan emberek akik semmit nem sportolnak, és ahhoz képest tűnik csak nekik soknak az amit én csinálok. Pedig nem az. Futni szoktam, utána többféle gyakorlat hasra, fenékre, lábra, karra, újabban pedig az elliptikus tréneren is szoktam még tekerni kicsit. Összesen kb bő 1 órát vagyok csak az edzőteremben. És azt is csak minden másnap. Tehát Hétfő, szerda, stb... Mindig ugyanazokat a gyakorlatokat csinálom és ugyanannyit. 2 edzés nap között pedig ugye mindig van 1 pihenő nap, tehát nem is értem, miért nem tud meggyógyulni a csípőm.

Valaki látott már ilyet?

23 éves nő vagyok, ha ez számít valamit. Az edzést pedig főleg fogyókúrás céllal kezdtem. 172 cm magas vagyok és kb. 5 kg felesleg van rajtam.

Köszi előre is ha valaki tud segíteni!


2020. jún. 28. 01:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam ugyanez van, futok és edzek is, és ugyanígy fáj a csípöm. Még nagyon nem találtam megoldást, de volt egy csaj aminek interneten megcsináltam egy nyújtó videóját, nem tudom mi történt, de utána nem fájt. Mindenképpen nyújtsd le valahogy, szerintem az a titka. Bár nekem még mindig fáj picit. További válaszok engem is érdekelnek.

2020. jún. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Masszort vagy csontkovacsot kiprobalhatnal, illetve hagyj ki egy hetet szeribtem.
2020. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez a problemam most par napja, csak melle meg a farizom es a vadlim is be van allva. :) fincsi... neha allni is alig birok. Youtube-on keress nyujto videokat. Plusz hasznalj SMR hengert. Ezen kivul meg a Bengay kenocs szokott nekem segiteni.
2020. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Gerinctorna jó rá. Erősíti az izmokat ezen a részen, és a végén pedig a bemelegített izmokat le tudod nyújtani.
2020. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jut eszembe athlean-x nek van videoja rola yt-n, hogy mit hogyan nyujts
2020. jún. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!