Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Weighted Calisthenics-szel jó...

Weighted Calisthenics-szel jó forma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy nagyrészt rendes étkezéssel (80-20%) illetve weighted calisthenicszel érhető el egy nagyobb izomtömeg?

Jelenleg 186 cm vagyok és 87kg.


Köszönöm a válaszokat!


2020. jún. 28. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyban attól függ hogy mi a cél...Egy szálkás esztétikus fizikum elérhető és tartható ha jo az edzesterved, és progersszivan tudsz fejlődni, növelni at ellenállást. Az is lényeges hogy honnan kezded. Ha viszont kifejezetten nagyobb izomtömeg felépítése a cél akkor mindenképpen rendszeres konditermi testépítő súlyzós edzést érdemes végezned, és még így is évek kérdése egy látványos fizikum, izom mennyiség ha 0rol kezded naturalban. Ha viszont kitartóan csinálod és az étrended is megfelelő és fenntartható akkor elérheted amit szeretnél.(persze bizonyos keretek közt hiszen el fogod érni egy idő után a natural hatarodat, de nyugi ahhoz 10-15 év kitartó edzes és életmód szükséges minimum.)
2020. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit takar a 80-20% étkezés pontosan?
2020. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

80-20 gondolom az étkezés-edzés arányra mutat és ez így is van,edzhetsz te cutler gymbe,lenn a pincébe vagy nyomhatot a saját testsúlyost,úgyis a kaja számít túlnyomó részt.

Amúgy biztos hozható egy jó forma ezzel a módszerrel is,talán a váll amire érdemes lenne meg bicepszre beruházni egykezes súlyzószettre.

Tolódzkodás,húzódzkodás és ezek változatai jók mellre,hátra,váll is kap meg bicepsz is szépen,kezdőként fekvőtámasz is jó csak egy idő után hiába a 20 kilós súlymellény,azért fekvenyomással jobban lehet fejlődni.

Meg a láb ami még problémás,guggolás az kb vicc kategória egy idő után mert kicsi a terhelés,egy lábas guggolás,bolgár guggolás,kitörés,ezek jók de itt sem ártana ha lenne legalább 2 egykezes súlyzód,hogy tudd növelni az ellenállást.

Mindenesetre érdemes elkezdeni aztán majd meglátod,hogy alakulsz,max ha megállt a fejlődés elmész terembe,de egy jó formát el lehet érni calisthenicsszel is.

2020. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezeknek a kérdéseknek semmi értele.


Mit jelent neked a nagyobb izomtömeg?


Meg ha izmos akarsz lenni, mért a saját testsúlyos edzéssel foglalkozol?


Persze, hogy lehet nagyobb izom tömeget összehozni, úgy hogyan amúgy simán le lehet tekerni horvát tengerpartra biciklivel is, de ha választhatnék én autóval mennék.


Ugyan itt, ha az a cél hogy izmos legyél, mért ezt a mozgást formát választod?

2020. jún. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért választanám ezt, mert nem igen vagyok ez a nagy "macsó" típus. Nem azt mondom, hogy félek teremben, csak nem nagyon szeretem ha megnéznek vagy összesúgnak a fülemben. Meg attól is tartok, hogy nem tudnám némely gép pontosan mire való.

2020. jún. 29. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek rosssz sztereotípiák. Senki sem súg össze a hátad mögött.


Meg nem kell "macsónak" lenned.


"Meg attól is tartok, hogy nem tudnám némely gép pontosan mire való."


Ez nem baj. Kezdőként amúgy is kerülnöd kell a gépeket.


Plusz szerintem a konditeremben végezhető gyakorlatok sokkal könnyebben kivitelezhetőek mint a sajáttestsúlyosak.


Ha jobban tetszik a maga a mozgás forma akkor megértem a döntésed, de csak félelemből ne maradj távol a konditeremtől ha az a célod hogy izmos legyél.

2020. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!