Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez a hátgyakorlat jó lenne...

Ez a hátgyakorlat jó lenne fekvenyomáshoz?


2020. jún. 28. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehát a fekvenyomáshoz nem a hátad, hanem a melled kell... a hátaddal szemközti oldalon találod.
2020. jún. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy könnyített evező mozdulat,semmi köze a fekvenyomáshoz.

Hát gyakorlatot minek akarsz fekvenyomáshoz végezni?

Mell,tricepsz,váll,tehát a tolómozdulatokat segítő izmaid kellenek hozzá.

Mi a célod?

2020. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Kell a hát a fekvenyomáshoz, de nem a húzó hanem a stabilizáló szerepe miatt. Ezt meg ez a gyakorlat nem adja meg.
2020. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor mivel tudom növelni a stabilitást?

Ez a gyakorlat kb egy fordított fekvenyomó mozdulat, azt gondoltam jó lesz rá.

2020. jún. 28. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy tudod növelni a stabilitást?

Edzeni kell hátra is meg nagyjából minden izomra,vagy te csak fekvenyomni akarsz?

Zavaros nekem ez.

2020. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fekvenyomásnál az alsó részen van a gyengepontom és azt olvastam, hogy ez a hátizom gyengesége miatt van. Ezért gondoltam hogy többet edzenék hátra
2020. jún. 28. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem feltetlen a hatad gyengesege miatt van, csak ha latni, hogy szetesik a stbailitas nyomas inditasakor, bar meg ekkor is benne van, h a technikat kell csiszolni, es nema hat gyenge. Mondjuk tekintve, h mindenkinrk gyenge a hata, nincs kizárva hogy ezektol fuggetlen vagy epp nem fuggetlen neked is gyenge. Huzodzkodas es szabadsulyos rudas evezes amit keresel.
2020. jún. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a gyakorlattal, hogy egyszerűen túl könnyű és egyátalán nem növelhető a nehézsége könnyedén.


Ha lenne is a tulajdonodban, valamilyen 80kgos erősségű csoda gumid, akkor is csak a saját testedet emelgetnéd, még ha akár 90-95kg is vagy, mert itt nem a egész testsúlyod van a padon, a lábaid is tartanak.


Szóval sehogy sem jó hátgyakorlatnak sem.



"Ez a gyakorlat kb egy fordított fekvenyomó mozdulat, azt gondoltam jó lesz rá."


Hát a tricepsz edzése is a bicepsz fordítotja, még sem lesz erősebb a bicepszed ha pl sok csigás letolást csinálsz.



"a hátizom gyengesége miatt van. Ezért gondoltam hogy többet edzenék hátra"


... akkor edz hátra, de ezzel a gyakorlattal arra nagyon nem tudsz, mert nem tudsz vele nagy megfelelő súllyal dolgozni.


Ha meg neked elég 2db ilyen 20kgos gumi és azt húzogatni, akkor meg nem vagy azon a szinten, hogy a hátadra kéne koncentrálnod, hogy azt az utolsó 1%ot is kihozd az emelésedből.

2020. jún. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!