Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok erről az edzésfe...

Mit gondoltok erről az edzésfelosztásról?

Figyelt kérdés

Hétfő

Guggolás-láb


Kedd

Fekvenyomás-felsőtest


Csütörtök

Felhúzás-Fekvenyomás (A fekvenyomás az könnyű)


Péntek

Guggolás-felhúzás (mind2 könnyű)


Tehát 2x van mind3 alapgyakorlat, egy nehéz és egy könnyű



2020. júl. 26. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A fekvenyomás külön napot kap míg a felhúzás nem. Miért?
2020. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem azért lehet, mert a felhúzás nagyrészt lábat terheli és van mellette még 2x lábazás.


Egy erőemelő oldalról szedtem ezt a felosztást.


Vagy egy hagyományos alsótest-felsőtest felosztás jobb lenne?

2020. júl. 26. 17:42
 3/10 Pawel166 ***** válasza:

Kezdő vagy. Erőemelő oldalról tehát neked tökéletes felosztás a


Hétfő:

Guggolás-Nyomás-Evezés


Szerda:

Guggolás (könnyű)-Felhúzás-Nyomás (könnyű)


Péntek:

Guggolás-Nyomás



Egyébként az erőemelők nem szoktak külön napot adni a fekvenyomásnak, ha heti 3-4et edzenek. (Márpedig naturalban ennél több teljes értékű edzés nem fogsz tudni letenni az asztalra)

Azt pedig nem értem hogy nehéz felhúzás utáni napon miért guggolsz és húzol is egyből pihenő nélkül. Ennek nincs értelme

2020. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pawel166 ***** válasza:
Alsó-felső felosztás meg már semennyire nem erőemelő, az egy bodys felosztás
2020. júl. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Odaát a Westside Barbellben is alsó-felső felosztás szerint edzenek.


AKkor milyen felosztást ajánlasz helyette? Teljes testes felosztással én túledzem magam, sok nekem az, hogy 3x guggoljak, nyomjak egy héten. Nem tudok regenerálódni.

2020. júl. 27. 00:37
 6/10 Pawel166 ***** válasza:

A Westside Barbellben profik edzenek, szteroidokat használnak, nekik teljesen más edzésterv kell mint neked. Te nem tudsz úgy regenerálódni mint ők. Az edzésedet pedig személyre szabottan kell tervezned, ha pedig eredményeket is akarsz erőemelőként, akkor muszáj edzőt alkalmaznod.

Itt egy másik sablon, ha rosszabb a regenerációd, de ezek a sablonok csak irányadásra jók, a saját edzésedet személyre kell szabni.


Hétfő:

Guggolás-Fekvenyomás


Szerda:

Felhúzás-Szűknyomás


Péntek:

Guggolás (megállítós)-Fekvenyomás (deszkás, megállítós)


Szombat:

Felhúzás (megállítós)


De mondom ezek csak irányadóak, valakinek jók, valakinek nem.

2020. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ebben heti 4x kap terhelést az alsótest. 2 guggolás meg 2 felhúzás. Nem túl sok ez?

Én pl 4 hetente túledzettem magam a teljes testessel is, muszáj volt 4 hetente egy deload. Vagy az még belefér

2020. júl. 27. 12:34
 8/10 Pawel166 ***** válasza:

A túledzés nem a gyakoriság, hanem a volumen miatt keletkezik be. Nem mindegy hogy 10x10-et csinálsz, vagy 3x5-ot.

Amúgy pont ma jött ki a powerbuildernek új podcastje a témában, én még nem hallgattam meg, de a többi podcast alapján tudom, hogy nem fognak hülyeséget mondani:

[link]

2020. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Meghallgattam. Érdekes.

De amit írtál edzésfelosztást, abban is péntekre írtál guggolást, szombatra meg megállítós felhúzást.

De akkor ez miben más, mint az enyémben, ahol felhúzás utáni nap van könnyű guggolás-felhúzás?

2020. júl. 27. 15:29
 10/10 Pawel166 ***** válasza:

Nehéz felhúzás utáni napon se a nagy súlyokkal nem tudsz dolgozni se technikára ügyelni guggolásban és felhúzásban:


Én a megállítós guggolást nem úgy gondoltam, hogy halálra terheled magad, hanem pl. egy RPE 9-es 1-2 ismétlés, aztán 4x4 kisebb súllyal.

Felhúzás hasonló.


Tehát a guggolás utáni napon nem leszel úgy leterhelve és nem is kell mind a két alapgyakorlatot végezned.

2020. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!