Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Dobozolást, kajálást hogyan...

Dobozolást, kajálást hogyan szoktátok megoldani? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés

Már egy ideje edzek teremben, igaz hobbi szinten, de elég sok időt beleölve és ennek ellenére nem igazán látom magamon az eredményt, meg vagyok rekedve, ezért most próbálom a lehetséges hátráltató faktorokat kiiktatni.

Az egyik ilyen a kajálás: Elég kiegyensúlyozatlanul eszem: általában a munkahelyi menzai ételt fogyasztom, vagy veszek valami giroszt, más esetben viszek itthonról valamit. (szégyen vagy nem, még "mamahotel" lakos vagyok 24 évesen ). Mivel így eléggé randomizált hogy melyik fajta tápanyagból éppen mennyi jut, és nem rám és a céljaimra szabott dologról van szó, úgy döntöttem, hogy én is elkezdem ezt a dobozolás módszert, ehhez kapcsolódva lenne pár kérdésem.


-Milyen fajta dobozt érdemes venni, és honnan? emagon és myprotein oldalán néztem, úgy tűnik hogy ezres alatt nem lehet megúszni, de ha van jobb tipp, mondjátok. Ti hány darabot használtok?


- Hidegen, a hűtőből kiszedve elfogyasztva nem túl jó élmény a kaja, de ha megmikrózom, akkor mindig úgy járok, hogy a műanyag doboz túlságosan átveszi a szagát, mosószeres mosogatás se nagyon segít rajta, ha főzelékről vagy szószos ételről van szó, odatapad vagy "beleég" a doboz falába, maradandó szennyeződést okozva. És még így is úgy járok, hogy a kaja egyik fele hideg marad, a másik meg forró, mivel egyenletlenül melegít a mikró. Ti hogy kezelitek ezt a dolgot?


- Hogyan ütemezitek a kaja készítést, (melyik napon/napokon, mennyi időt szántok rá) és hány féle ételt csináltok egy hétre? Továbbá milyen receptekkel dolgoztok, mi a módszeretek a változatosság fenntartásához? A csirke, rizs, brokkoli örökös ismételgetése már lejárt lemez


- Ha otthoni kajálásról van szó, például reggeli vagy vacsora, akkor milyen "hideg" ételeket szoktatok fogyasztani? A főtt étel nem játszható be mindig. Kellene pár tipp, hogy miket érdemes vásárolni a boltban ha erősödni és izmosodni szeretnék.


A cél az egésszel az lenne, hogy enyhe kalória deficit mellett fel tudjak szedni kb 5-6 kiló izmot, úgy hogy a jelenlegi testzsír százalékomat megtartom vagy jobb esetben csökkentem ezzel párhuzamosan, ha ez lehetséges. Természetesen az is szempont, hogy ez egy lépés lenne a tudatosabb és egészségesebb életvitel irányába.



2020. aug. 21. 09:08
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Egyszeru legmentesen zarhato dobozokat vettem tescoban engem nem zavar ha hideg a kaja
2020. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ikeaban kaphato üveg dobozok, nem lesz szar ízű a kaja, mikrozhato. Lehet kicsit nehezebb a musnyagnal de egy súlyzós edzést végző embernél ne ezén legyen a fennakadás.
2020. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!