Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzőtermi sportolókat elismeri...

Edzőtermi sportolókat elismerik más sportágak sportolói?

Figyelt kérdés

Nem profi hanem amatőr, hobbi sportolókra gondolok. Régebben ez a kondizás kilógott a sorból és látványsportként beszéltek róla, mára változott a helyzet?


Nem tudom jól látom e, de mintha az edzőtermi súlyzós edzés volna a legnépszerűbb.


Szinte már "mindenki" edzőterembe jár. Miközben sokkal régebbi sportok pl. tájfutás (ma terepfutásnak mondják) azért megmaradt egy speciálisabb rétegsportnak.


Nem azért lett edzőterem olyan népszerű mert oda igazából "szexuális" vonzalom növelése céljából járnak az emberek?


De most komolyan. A csajok kerek segget, formás combot akarnak, pasik Adonisz testet. Klasszikus értelemben véve ők nem sportolni akarnak. Ezt nem bántásból hanem mint tényt mondom. Amúgy terepfutás mellett én is járok edzőterembe.



2020. aug. 26. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tud érdekelni ki mit ismer el, szeretek mozogni, szeretek fejlődést látni, ez megfelel nekem. Ha valaki ezért lenéz nem engem minősít.
2020. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja az #1 válaszoló. Szeretem látni a tükörben a változást, ez motivál. Edzeni is imádok. Amúgy mellette Downhill-ezek
2020. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En azert jarok edzoterembe hogy jol nezzek ki. Magamnak akarok megfelelni. Az hogy mas sportolo mit gondol errol nem nagyon izgat.
2020. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a testépítés, ma már máskategória, mivel rengeteg sporthoz használják az erősítést. A nők is kemények és eléggé kitartók és a termékben egyre többen vannak. Sokan rájöttek, hogy a súlyzós edzés sokkal hatékonyabb, mint a sok ugribugri torna. Szuper korszerű izületkímélő gépek vannak, mint régen..sőt mi több az idősebb korosztály is bemerészkedik a teremekbe. Én azt látom, hogy akik odajárnak tisztelik egymást, legtöbb helyen van egy amolyan családias haveri társaság, együtt dolgoznak, segítik egymást és jól is szórakoznak. Én biztosan tiszteletére méltónak tartom, azokat az embereket akik tesznek az egészségükért.
2020. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Miközben sokkal régebbi sportok pl. tájfutás (ma terepfutásnak mondják) azért megmaradt egy speciálisabb rétegsportnak."


A tájfutás és a terepfutás külön sportágak, és mindkettő köszöni szépen jól van, plusz ugye van manapság spartan is, ami népszerű, és nem csak speciális rétegekben. Nem értem, ha terepfutsz, hogyhogy nem vagy tisztában ezzel.


Emellett népszerű pl. a futás, bringázás, beleértve utóbbi sokféle szakágát, népszerűek a küzdősportok, labdajátékok is. Nem hinném, hogy csak a konditermi edzés lenne népszerű, ami mellesleg sok más sportágnak eszköze.

2020. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A testépítés technikailag nem is sport. Nézd meg a neten a sport definícióját.


Meg az profi versenyzőkön kívül, ez mindenkinek egy hobbi normális élet mellett. Szóval szerintem kb úgy van vele egy profi Judo versenyző vagy akármilyen élsportoló, mintha azt mondanád hogy "szabadidőmben kosarazok".

2020. aug. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 5


Igazad van, azt rosszul írtam hogy terepfutok. Klasszikus értelemben nem igaz hogy terepfutok. Én túrázni szeretek de rájöttem hogy az időigényes ezért arra gondoltam mi lenne ha futva csinálnám, így rövidebb idő és miközben természetet járok, sportolok is, edzett is leszek.


Tehát gyakorlati értelemben terepfutok, de igazi terepfutókhoz képest nem.

2020. aug. 26. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mindenkit és mindent lexarok
2020. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!