Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az a tévhit honnan ered, hogy...

Az a tévhit honnan ered, hogy a súlyzós edzéstől megállnak a fiatalok a növésben?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Onnan, mint hogy a szénhidrát hízlal.
2020. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Ennek én se nagyon hittem.

Aztán láttam pár gyereket (20+ évesek) akiknek genetikailag 180cm körülinek kellett volna lenni. Az apjuk, anyjuk is elég magasak, de ők 150-160centisek. Az edzést meg ilyen 9-12 évesen kezdték.

Eleőnek mikor láttam őket szt hittem hogy törpék (nem jut eszembe a helyes kifejezés, elnézést). Ugye ez a pici kar, pici láb, alacsony termet. De aztán láttam a szüleiket, még az anyjuk is ilyen 180cm.

Persze van olyan is aki már azért a 170centit ütötte.

Most nem tudom hogy ez csak a véletlen műve-e, vagy a fenti állításnak az alapja, hogy bizony van ilyen is és ez akár mint egy betegségnél, hogy ilyet is okozHAT. Tehát nem feltétlen következménye, de lehet, van ilyen.

Ilyet aki korán kezdte és nagyon alacsony olyanból ismerek kb 10et.

Persze van ellenpélda is, hogy ők is fiatalon versenyszínten űzték a dolgot és mégis magasak.



Nem tudni mennyi a valóságtartalma. Elvileg arról van szó hogy edzésnél az izomzat eredési és tapsdási pontját erősítjük és az nem engedi nőni a csontokat. Éppen lehet is hogy egy nagyon kötött, nem rugalmas izomzatnál ez előfordulhat. De ezt nem nagyon tudom hogy mi igaz ebből és mi nem.

2020. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Mi köze a szüleinek a gyerek magasságához? Anyám 170cm, apám 177, én majdnem 2 méter. Kamaszkorom óta edzek, amikor a legtöbbet nőttem.
2020. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Én is elkezdtem edzeni 14 évesen, nem nőttem meg 164 centi maradtam
2020. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is 14 évesen kezdtem. 190cm. Csak hogy legyen ellenpélda.
2020. szept. 2. 12:03
 6/17 anonim ***** válasza:

#5

Én is 14 éves korom óta edzem. De nem verseny szinten. Inkább csak maszatoltam akkor. Nem edzettem komoly szinten. Nem volt rajtam hatalmas izomtömeg.

Mondjuk én csak 185 centi vagyok.

Akiket írtam a #2 válaszban azok meg már 14 éves korukig nem egy versenyt nyertek. Ők már akkor úgy edzettek mint én mostanában hogy tudom már mit hogy kell, meg mi jó nekem.

2020. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Na ácsi, mit edzettek versenyszinten 14 éves koruk előtt?
2020. szept. 2. 13:05
 8/17 anonim ***** válasza:

Ilyen súlyemeléses cucli. Nem is igazán érdekelt. Csak szóba került hogy voltak már akkoriban is ilyen meg olyan versenyeken, meg mutogatták hogy milyen érmeket kaptak. Csak engem verseny szinten soha nem hozott lázba ez a dolog, nekem ez megmaradt hobbinak.

De pl van egy testvérpár ők mutattak olyan képet is hogy akkor készültek versenyre. Hát eléggé formás izomzatuk volt, meg testükhöz képest rengeteg izomtömeg. Bár ugye utána ők nem is nagyon nőttek sokkal tovább. Hogy most amiatt mert igaz az amit kérdeztél is vagy valami gén hiba azt ugye biztos hogy nem én fogom eldönteni. De az anyjuk tőlem magasabb kicsit, az apjuk meg ilyen 190-195cm lehet. A két gyerek meg ha a 155centit ha megüti. És mint már mondam ők 20 évesek múltak. 16éves koruk óta 1centit nem nőttek. Csak ugye a miért a kérdés. Most lehet pl sokan ennek tudják be, vagy pl van a másik hogy a cigitől is megállsz a növésben. Nyílván ha van ilyen gyerek akkor azt nem génhibának gondolják egyből hanem pl biztos edzett vagy cigizik. De ezt tényleg nem én fogom megmondani, hogy mégis mi lehet az oka, hogy ez így alakult. De tényleg ismerek ilyenből pár srácot és azok elég komoly szinten nyomták, meg tömegeltek, hogy látványosabb legyen. Hogy tényleg van-e benne valami nem tudni.

2020. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én 12 évesen kezdtem, megálltam teljesen a növésben azóta, pedig nem 2-3 éve volt
2020. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy megálltál a növésben?

Miből gondolod, hogy ha nem edzel akkor nem álltál volna meg?

2020. szept. 2. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!