Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ga napi egy órát tornázok a...

Ga napi egy órát tornázok a youtubon lévő workoutokból, az elég ahhoz hogy jó testem legyen?

Figyelt kérdés
Nem akarok oylan fitneszes testet, ahol a hasizomkockák is látszódnak és vastaga comb, viszont most még hájas a combom, elég szögletes is, alkarom is hájas, pocakom is lóg egy kicsit. Nagy súlyról fogytam és idősebb is vagyok, szóval nem az ideális súlyomról feszesednék, de nem akarok sovány puding se lenni. A netes tornák változatosak, pl. kitörés, guggolás, hajolgatások, plank, láb oldalemelések stb. Nem aragdnák le egy nőnél, hanem éppen ami jön szembe a youtubon, azt tornáznám. Milyen testet lehet ezzel elérni?

2020. szept. 13. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogyásra van szükséged zsírból, és izom felszedésére, ezt hívják általában feszesítésnek. Az izmosodáshoz egy valami kell az edzést tekintve, egyre növekvő terhelésre, vagyis progresszióra. Saját testsúlyos gyakorlatokkal mindenképp tudsz az elején fejlődni, de nehezítened kell egy idő után valamilyen módon, ezért kézenfekvő a súlyzós edzés, eddig ment 20kg-al, akkor most 22-vel csinálom. A másik fontos része a táplálkozás, enyhe kalóriadeficitben kell lenned, kezdőként fogsz így erősödni, izmosodni, és fogyni is zsírból, de ezekről könyveket írnak nem véletlen nagyon sokat kéne ahhoz itt írni, hogy mindennel tisztában legyél, olvass utána alaposan, lehetőleg ne tápkieg forgalmazók cikkeit, hanem igazi szakirodalmat.
2020. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

El kell keserítselek, de nem sok minden lesz ebből. Én heti 4x edzek, kemény nagysúlyos alapgyakorlatokkal, mellé számolom a kaját és így sincsen jó testem.

Az ilyen súly nélküli gyakorlatoknak, meg edzéseknek amik a youtubon vannak nem fognak eléggé megterhelni, kezdőként még egy kevés fejlődés lehet tőle. De ezzel nem akarom elvenni tőle a kedved, mivel a semminél jobb.

2020. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem tudom, van amikor pont azért nem megy, mert nagyon túlerőlteti az ember. Én nem számolok semmit csak igyekszem kerülni a cukros, csokis lisztes zsíros kajákat meg kevesebbet enni. De van amikor két hétig se tornázok vagy három-öt napig túleszem magam, kenyeret, fánkot egésznap és nem is keveset, még a hasam is fáj és kidomborodik, ilyenkor félve állok a mérlegre, mégis azt látom fogytam. De azért ez sem jó, mert ez a kaja egészségtelen. Én továbbra sem akarok számolni csak egészséges kajákat enni meg tornázni, de még nem volt időm, hogy mindennap ezt megcsináljam, szóval nincs még nagy eredményem, leszámítva fogy lassan fogyok, pl. három hónap alatt 1,5 kg-ot. csak eljátszottam a gondolattal, ha mindennap csak egészségeset ennék és keveset, azaz nem lenne túlevés meg sose csábulnék el egy tábla csokira, jégkrémre, meg naponta egy órát tornáznék, akkor hogy néznék ki mondjuk fél év múlva....
2020. szept. 13. 17:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem számolok szigorúan. Szimplán csak számolom a kalóriát, lemérem mérleggel hogy mennyit eszek és beírom egy alkalmazásba, az pedig kiírja hogy hány kalóriát ettem. Ezt azért csinálom, hogy tudjam, hogy most pluszban vagy mínuszban vagy, tehát hízni, vagy fogni fogok-e majd. És persze számolom a fehérjét, hogy épüljön az izmom, a többi makrót nem követem nyomon. De igazából ezt is csak az alkalmazás számolja, ha pedig kevésnek látom akkor pedig tudom hogy mit kell ennem. Én megeszek szinte bármit, nálam nincs olyan hogy kerülöm ezt, meg azt, csak ami "egészségtelenebb" azt mérsékelten eszem.
2020. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!