Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ha nem Guggolok,...

Szerintetek ha nem Guggolok, csak felhúzok meg ...?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek ha a 3 alapgyakorlatból kihagyom a guggolást (Bármi indokból kifolyólag) és helyette felhúzok, akkor a felhúzással is lehet jó lábam, vagy el fog maradni valamelyik része? Tehát egyszerűen szólva csak felhúzással guggolás nélkül is lehet jó lábam?

Ha tapasztalatból tudod, vagy mondjuk egy klienseddel/barátoddal csináltad már meg ezt, tedd hozzá, hogy tudjam, nem csak egy tipp a válaszod, hanem tapasztalatra alapozott.


A trollokat, idétleneket kérlek mellőzzétek, felesleges etetni őket. Mindeki másnak köszi a segítséget.


A poén és a plusz pontok kedvéért toltam ki egy szavazást is.



2020. szept. 27. 12:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehet jó lábad csak felhúzással is
Nem, csak felhúzással nem lesz jó lábad
Egyéb, /jobban kifejtett válasz kommentben.
Nem írok semmit a kérdés alá, csak benéztem.
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem szumózol, a felhúzás nem dolgozza meg eléggé a combfeszítőket ahhoz, hogy kihagyhasd a guggolást.

Ha mellette profi szinten kerékpározol, akkor elmaradhat a rendszeres guggolás.

2020. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező guggolni. Létezik ezernyi más gyakorlat is combfeszítőre. Viszont a felhúzás nem elég. Eleve a mozgástartomány töredéke a guggolásénak, plusz a terhelés jellege is más. A legtöbb esetben nem a combfeszítő szokta bekorlátozni a felhúzást, mivel kevesebb dinamikus inger éri felhúzás közben.

Tavaly ~fél évre abbahagytam a felhúzást, guggolás még úgy ahogy ment. A felhúzásom nem csökkent drasztikusan, 3 edzés alatt visszahoztam. Most az utóbbi fél évben viszont a guggolást hagytam abba a vírus miatti terembezárás miatt, felhúzni tudtam otthon. Augusztusban kezdtem el újra guggolni, hát siralmas a helyzet. :D Összesen kb. 2,5-3 hónap mire visszajön az az erőszint a combfeszítőbe, ami márciusban volt.

Önmagában nem elég a felhúzás. Ha végképp ragaszkodsz a lábgyakorlatok száműzéséhez, a felhúzást csinál szumóban, vagy/és emelvényről, bakról. Az jobban odaver a comboknak.

2020. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha felhúzás után mindig csinálok plusz melót a combra, akkor lehet tartani? Combfeszítő, vagy kitörés
2020. szept. 27. 15:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagy akár egy lábtoló
2020. szept. 27. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy már jó lehet.
2020. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szuper. Koszi. A gyakorlatban ugyis kiderul makd, csak erdekelt a velemenyetek, hatha valaki mar latott ilyent a gyakorlatban. Mentek a pacsik.
2020. szept. 27. 15:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz az amit írtál. Nekem volt egy időben olyan lábedzésem, hogy felhúzás, lábtoló, kitörés, combfeszítő, 3-4-4-4 sorral. Teljesen jó, ha a lábtolót megfelelő mozgástartományban, nem egóra végzed.
2020. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!