Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A saját testsúlyos vagy az...

A saját testsúlyos vagy az edzőtermi edzés a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

Már egy 2,5 éve csinálom ezt az edzőtermi edzést de érdemi fejlődés nincs. Igazából annyi a baj, hogy nem bírja a gyomrom azt a mennyiségű tápanyagot bevenni amit javasolnak szakértők. Többször próbáltam neki ugrani, hogy na most akkor komolyan veszem az étkezést de 1 hét elteltével fel voltam puffadva és minden falattól öklendeztem.


Most arra gondoltam, hogy kipróbálnám ezt az otthoni, saját testsúlyos edzést (ami jó részt fekvőkből, ezek variációiból áll) annyi különbséggel, hogy nem zabálom magam tele szénhidráttal hanem helyette csak a fehérje bevitelre figyelek.


Szerintetek így hatékony lehet az esetemben a saját testsúlyos edzés?

19/F

188cm/66kg

Nyilván meglátszik, hogy volt edzőtermi múltam de tudjátok, ez a tipikusan csont, bőr plusz izom.



2020. szept. 28. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A 188 cm-hez a 66 kiló az elég kevés.

Amit én leszögeznék, a saját testsúlyos edzésektől nem leszel izomra, de főleg látszatra nagyobb. Valamelyest tud szálkásítani, illetve állóképességet javítani, de attól "nőni" nem fogsz.

Amit én ajánlok az két dolog, az egyik: nézz meg pár videót, hogy hogyan is kell edzeni. Ezalatt azt értem, hogy nem csak egy normális edzéstervet kell kérned valakitől, hanem a gyakorlatokat, amiket csinálsz, azt is felülvizsgálni. Ha jól csinálod, akkor pedig növelni kell a súlyt, több súly = nagyobb izomnövekedés, persze a józan ész keretein belül. Valamint maga a gyakorlat kivitelezést is hajlamos az ember teljesen lazára venni, ugyanis az agyad a lehető legkönnyebb és legrövidebb utat szeretné elérni, ezáltal a végzett gyakorlatok sokszor lóbálásba, rángatásba mennek át. Fontos megjegyezni, hogy a kondiban nem a súlyt emeljük, hanem az izmot eddzük meg. Minden gyakorlatnál a legkoncentráltabban kell csinálni. Ezt azért írom, mert én is régóta edzek és sokszor hajlamos vagyok lendületből csinálni mindent, mivel úgy könnyebb...észre sem veszed.

A második pedig az étrend kérése egy hozzáértőtől.

2020. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kalória plusz nélkül egyikkel sem lehet nőni. Mindkettővel lehet izmot építeni, viszont a saját testsúlyos gyakorlatok egy idő után nem fognak megfelelő nagyságú terhelést adni az izomzatodnak. (kivéve, ha súllyal nehezíted a gyakorlatokat)

Főleg a lábak megedzése lesz elég hamar nehézkes plusz súlyok nélkül.


Ha nem megy a kaja, akkor próbáld azt, hogy picit visszaveszel a CH-ból, és a zsírokat tolod meg. Oszd szét jobban az étkezést, nyomj be kalóriadús nasikat.

Két szelet mogyoróvajas lekváros kenyérben van 400+ kalória, aztán észre se veszed, hogy megetted. :)

2020. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Néztem már ilyen videókat, már régen nem a rángatásból áll az edzésem. Az viszont elő szokott sűrűn fordulni, hogy nem edzek csak annyit amennyit kedvem van, pont ezért mert ha kedv nélkül edzek akkor könnyen rángatásba fordulhat az edzés, az meg felesleges kalória égetés.


Az a gondom ezzel az étrendes dologgal is, hogy olyan családból származom, hogy pörkűtt nokedlivel, pacal, meg zsír zsírral, hús hússal.


És igazából nagyon hamar fel tudom magam tornászni 70 kilóra de az összes hasra megy és utána csak a wc-n szenvedek.

2020. szept. 28. 09:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg egy szakértőt, 1x egy összeg nem fog annyira fájni.
2020. szept. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2020. szept. 28. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit tanácsolnék, hogy ne egyszerre emelj a kaján, hanem szépen fokozatosan. Kövess egy étrendet és minden héten egy kicsit több.
2020. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!