Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Min kellene változtatnom...

Min kellene változtatnom edzéstervileg?

Figyelt kérdés

Heti 4 súlyzós edzésem van: 2 lábnap, 1 hát, bicepsz, 1 váll, tricepsz edzés. 4*15 sorozatot csinálok mindenből, egy izom csoportra 3-4 gyakorlatom van(pl hátra 4db,bicepszre 3db). Mellette heti 5*60perc alacsony intenzitású aerob edzés(pl:lépcsőzőgép).

Most a kardio mennyiségében nem vagyok biztos, lehet hogy túl sok ennyi edzés?

22 éves nő vagyok. Elsődleges célom a fogyás lenne, súlyzózni pedig a formásodás végett súlyzózok, hogyha majd lemegy a zsír, legyen szép alakom.

Ti mit tanácsolnátok, változtassa valamin?



2020. okt. 7. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Túl sok, főleg kalóriadeficitben.
2020. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Táplálkozásomat is leírom(eddig az Étkezésen szépen lassan, fokozatosan változtattam, mert nagyon rosszul ettem előtte)

Reggeli: 2-3 db tojás, pár szelet magas minőségű csirkemellsonka, 2 kis szelet (kb 50g)szénhidrátcsökkentett kenyér(Lidl)

Ebed: 1 szelet hús(csirke/pulyka néha bőrével, sovány disznó//marha, hal), 50g rizs, tetszőleges párolt zöldség

Uzsonna:

Édes: 1 adag(250g) sovány túró, kakaóporral

Sós:1 adag skyrella(125g)parival

Vacsora:1 szelet hal/hús vagy rántotta zöldkörettel

Kiegészítők:L carnitine, vitaminok, Bcaa, Glutamin.

Adatok: 170cm,67kg,nő,22 éves

2020. okt. 7. 15:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Őszintén én is soknak érzem. Állandóan fáradt vagyok, viszont nem tudom miből és mennyit vegyek vissza.
2020. okt. 7. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Heti három teljes testes edzés elég. Egy edzés lehetőleg ne legyen hosszabb 1 óránál! Kisebb izmokra (tricepsz, bicepsz, vádli) egyelőre felesleges edzeni. A kardió - ha ragaszkodsz hozzá - összesen ne legyen több, mint a heti erőedzés fele!

Az étkezésed hiába írod le, nem fogom kiszámolni. Kiegészítőkre nincs szükséged, a makrókat és a kalóriát viszont pontosan be kell lőni!

2020. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Heti 3 teljes testes edzéssel kezdtem. Utánna választottam szét az izomcsoportokat 3napra:1 lábnap, 1 váll, tricepsz, 1 hát, bicepsz. Majd ebből lett még plusz egy lábnap. Január környékén kezdtem teljes testes edzéssel, és úgy haladtam szépen.
2020. okt. 7. 18:00
 6/8 A kérdező kommentje:

Heti 2-3 kardio elég lenne szerinted?

Köszönöm egyébként a válaszokat, és a segítséget! :)

2020. okt. 7. 18:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Étrendnél a chra figyeltem: amit leírtam az egy 50gos nap. A fehérjét pedig tskg/1,5re számoltam. Vagyis kábé 120g,minden étkezésre körübelül 20-30g önként elosztva. A zsírt nem figyeltem. Tojássárgája,és az a kis vaj lehet zsiradék, amin a húsokat megsütöm.
2020. okt. 7. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a zsir is fontos, 1g/tskg szinten, mert kell a hormonalis folyamatokhoz, illetve en sem fogom kiszsamolni, de erdemes 1500 kaloria felett maradni. Azt meg, hogy kinek mi a sok, mi nem tudjuk megmondani. Nagy az egyeni tolerancia. Ha soknak erzed, vegyel vissza, ha kevesnek, ovatosan emelj. Esetunkben erdemes lehet tartani egy kis szunetet, vagy par lazabb edzest, ha nagyon kesz vagy. Szamold a kaloriakat, legalabb nagyjabol. Ez igy szerintem keves, mert a 120g feherje az 480 kaloria, a 50g ch(ha jol ertem) az meg 400 kaloria, a zsirral egyutt kb egy ezres, ami keves.
2020. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!