Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik fehérjeport ajánljátok?

Melyik fehérjeport ajánljátok?

Figyelt kérdés
Elsődleges célom a fogyás, formálódás, ehhez mérten keresek jó protein port. Nektek mi vált be? Én eddig a gymbeamen rendelhető slim line diet protein és az amix shake 4fit&slim fehérjét próbáltam. Olyat keresek, ami kalória számban sem túl magas, akár kifejezetten alacsony /18 éves vagyok, lány

2020. nov. 4. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Fogyáshoz nem kell fehérjepor.
2020. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Hal, csirkemell
2020. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Néhány ember ahogy látom súlyos szövegértési problémákkal rendelkezik, mivel sajnos egyikotoknek sem a feltett kérdésre sikerült válaszolnia. :( Vagy csak az alapvető számítástechnikai képességekkel van probléma, tekintve, hogy nem oda sikerült elküldeni a megírt szöveget, ahova eredetileg szerettétek volna.
2020. nov. 5. 08:30
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Ezek a "slim",meg "diet" ,"isolátum"elönévvel címkézett dolgok arra jók,hogy bevedd a mesét hogy a nulla zsirtartalmú feherjevel majd nádszál leszel.


Kb 0,1% jarul hozzá,vagy meg annyiban sem a tesred zsirtalanítasához.


Az étrend a marginális szempont.

Ha az megfelelő,akkor ebenguba,hogy a fehérjéd,az a napi nehány gramm mit tartalmaz,mennyire hidrolizalt,vagy a leírások alapján ionizált,slim,harapdálja a zsirmolekuláidat meg mittomen mit csinál még benned.


Rengeteg van a piacon,és mindenki eskűszik valamelyikre,míg a másik köpkőd rá.

Én a stillmasstol veszek dolgokat.Izre nem valami jó,de ez engem nem érdekel.

Az ára töredeke némelyik neves markaénak ,és ez se tud többet,se kevesebbet.

2020. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Scitec 100% Whey Pro, Biotech 100% Pure Whey, vagy ha kicsit olcsóbb kell akkor GymBeam True Whey, Protein Buzz 100% Whey.

Nekem mindegyik bevált, ízre, oldódásra is. De a legfinomabba a Scitec-es fehérjék.

2020. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Tojás, túró
2020. nov. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Whey-el érdemes vigyáznod, hogyha nem bírod a tejfehérjét, mert nagyon megtud fosatni. Ha a korábbi étrendedhez képest egy kiegyensúlyozatlan fehérje fókuszú étrendre állsz át, akkor az szintén feltudja borítani az emésztésedet. (én pl. tudtommal nem vagyok tejfehérje allergiás, mert nincsen bajom a tejtermékekkel, de mégis kegyetlenül megfosatott 3 napon át a whey fehérje, amiért egy tarthatatlan, radikális étrendbe kezdtem)


Amúgy meg nagyon sokmindentől függ, hogy melyik (és mikor) lenne a legjobb a számodra. Ha mindent tökéletesen optimalizáltan szeretnél csinálni, akkor figyelembe kéne venned azt is, hogy a tested hogyan és milyen mértékben képes hasznosítani a fehérjéket, azoknak a felszívódási idejét, stb...


Mivel nem az a célod, hogy országos szinten elismert testépítő legyen, akinek minden versenyre toppon kell lennie, ezért csak annyit tudok mondani, hogy szinte mindegy, hogy milyen fehérjét viszel be, amíg a makrotápanyagok kiegyensúlyozottak.


Bíztató lehet belevágni mondjuk egy keto diétába, de hosszabb távon nagyon valószínű, hogy többet ártana, mint használna.


"Olyat keresek, ami kalória számban sem túl magas".


Pro tip:

- 1g ch: 4kcal.

- 1g fehérje: 4kcal.

- 1g zsír: 9kcal.


Nincsen különbség a fehérjék közötti kalóriában. Amit még érdemes megemlíteni az a kreatin és BCAA, ezek elég hasznos fehérjék, amiket nagyon nagy valószínűséggel nem fogsz megtalálni az egyszerű whey fehérjék között.


Ha meg a tej fehérjét nem bírod, akkor meg növényi / állati (inkább az utóbbi) fehérjét érdemes választanod. Pl. a MuscleMeds Carnivor típusú fehérjéje marhahús alapú (33g-ban ~23g-os fehérje tartalommal).


De ne úgy tekints a fehérje porra, mintha szükséges lenne. Ez csak táplálékkiegészítő. Magasságodtól és testsúlyodtól és célodtól függ az, hogy mennyi az ideális neked, ha be bírod vinni sima kajákból azt amire szükséged van, akkor felesleges.

2020. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!