Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van smith keretben...

Mi értelme van smith keretben guggolni, fekvenyomni, felhúzni?

Figyelt kérdés
És ha valakinek x kiló a maxa smith keretben, szabad súllyal mennyi lenne?

2020. nov. 5. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagy sulynal en pl. Biztinsagosabbnak erzek egy fekvenyomast. Ha nincs aki segitsen. Szerintem kb. 10% al tobbet tudsz nyomni.
2020. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Könnyebb, kényelmesebb, ha nem akarsz kimozdulni a komfortzónádból és a helyes formakivitelezést megtanulni, jó lesz az is. Szerencsére rám egyik sem igaz szóval marad a súlyrúd.
2020. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokan félnek a gugolástól, felhúzástól.


Kb 10 éve járok lassan konditerembe. Nem hallgatózok, sőt próbálok nem figyelni másokra, de van hogy meg hall az ember 1-2 dolgot.


Ha igazán nagy baromságot hallok oda figyelek és mosolygok.


Kb 5x hallottam már olyan mondatokat, hogy "Én nem gugolok, nem akarom tönkre tenni a hátamat" vagy "Amikor gugolok fáj a hátam, így nem csinálom" stb...


Ugyan ezt képzeljétek el felhúzásra.


Az emberek félnek, mert a köztudatban az van, hogy "Ha nem helyesen végzed a gyakorlatot tönkre vágod a hátad és helyesen csinálni a gyakorlatot szinte lehetetlen".


Szóval rengetegen döntenek úgy hogy a lightosabb, könnyebb verziót csinálják mert félnek az igazitól.


Így elkezdenek a smith machinenál gugolni. Nagyon kevés ember van, aki inteligensen használja és valamilyen tényleges sérülés miatt kényszerül rá.


A fekvenyomást ott meg valószínűleg egy egó dolog lehet.

2020. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!