Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi kalóriát vigyek be...

Mennyi kalóriát vigyek be tömegeléshez?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 166cm és 60 kg. Februárban még 92kg voltam... Onnan fogytam le erre a súlyra. Nagyjából másfél hónapja járok konditerembe és szeretnék fejlődni is, de nem tudom, hogy mennyi kalóriát kéne egyek, hogy izmot tudjak építeni. Rólam annyit, hogy elég lassú az anyagcserém és ennek, plussz a régi súlyom okából nagyon félek attól, hogy vissza fogok hízni. Ha nem is 90kg-ra de nekem a plusz 10 kg is egy kisebb traumának érne fel. Ezért is nem nagyon merek enni a hétköznapokban túl sokat nehogy hízzak. Voltam már 58-59kg is, mert nem mertem enni. Most elhatároztam magam, ha valamit csinálok csináljam normális, de nem tudom, hogy a táplálkozásom megfelelő-e. A napi fehérje adagomat mióta edzek minden nap sikeresen tudtam teljesíteni. Viszont a kalóriaszámmal hadi lábon állok. Eddig kb ilyen 2000 kalória körül ettem és, úgy látom, hogy ezzel a mennyiséggel nagyjából tartom a súlyom, talán még egy kicsi deficitbe is vagyok. Ezért gondolom, hogy a 2400 kalória jó lehetne a tömegelés szempontjából. Ez így valyon megfelelő lenne?

2020. nov. 7. 07:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Próbáld ki a 2400-at, reálisnak tűnik. Aztán majd korrigálsz az elkövetkező hónapok során, ha szükséges. Havi 1, esetleg 1,5 kg gyarapodást javaslok.
2020. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Megpróbálkozom a 2400 kalóriával. Vezetek majd egy jegyzetet a fejlődésemről. Megpróbálok havonta jelentkezni, hogy mi változik, ha valakit érdekel:D

Indulás: 59kg, 29cm bicepsz, 76cm derék.

2020. nov. 7. 09:31
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2000 kcal-val jelenleg nagyjából tartod a súlyod, akkor annyira lassú anyagcseréd nem lehet. Én 2200 kcal-val, lightos súlyzós edzésekkel tudom tartani a 108 kg-os, 22 tzs%-os testsúlyomat. Ugyan azt tudom írni mint az #1, nem tudom miért lett lepontozva. Válassz ki egy értéket, kezd el azt bevinni, aztán majd kiderül hogy mennyire fogsz súlyt felszedni azzal. Ha keveset, akkor emelj rajta, ha sokat akkor meg csökkents. 2400 kcal jónak tűnik így elsőre.
2020. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Hát majd kiderül most... Köszönöm a tippeket! Az elsőt én pontoztam le, véletlenül mellé nyomtam, ezer bocsi. :D
2020. nov. 7. 11:11
 5/29 anonim ***** válasza:
Vissza pontoztam az elsőt :D
2020. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
25%

Mi a fene... Csak nézem ezeket a kérdéseket és válaszokat...

Szerintem csak ma vacsorára annyi kalóriát vittem be, mint a kérdező

egy nap alatt, ráadásul le is mozogtam annyit kerékpáros edzés közben... kb 5% testzsírom van amúgy.

Nem tudom, egyre inkább úgy érzem, hogy velem van a baj, és én vagyok a fura:D

2020. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy van neked 5% tzsd xdddddd meg eszel 2k kaloriat vacsorara. 5% tszvel. Vegem xddd
2020. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Pardon? Mi a probléma? Nem szoktam nézegetni az ételeket, de az a két marha nagy burger steakburgonyával volt 2k kalória...

2,5 óra alatt pedig le is mozgok ennyit.

2020. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Mármint az ételek szénhidráttartalmát nem szoktam nézegetni*
2020. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
#6: Nem szeretnél elmenni testépítőnek? Ők agyon szálkásítva, ki vízhajtózva vannak 5-6%-os testzsír környékén, és már a halálukon vannak ekkor (szó szerint, jó páran belehaltak ebbe). Ha igaz amit írsz, akkor ez neked meg se kottyan és így jobb eredményeket érhetnél a szálkásság terén a testépítők 99,99%-ánál.
2020. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!