Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudnám elkerülni a hasra...

Hogy tudnám elkerülni a hasra hízást?

Figyelt kérdés
Régebben nagyon vékony voltam, de elkezdtem edzeni és tömegelni. A testem minden része alakul, látom a fejlődést, viszont a hasam nagyon zsírosodik, ami elrontja az összképet. Ez nálam mindig is így volt: amikor majdnem kórosan sovány voltam, 10% alatti testzsírszázalékkal, akkor is az összes zsír a hasamon volt, és most is. Nyilván ezt genetika okozza, de van valami mód, hogy elkerüljem? Vagy törődjek bele, hogy ez ilyen?

2020. nov. 9. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Törődj bele vagy kaloriadeficit.
2020. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Persze, nagyrészt genetika, de én saját magamon azt vettem észre, hogy ugyanannyi kalóriakeretnél, ha kevesebb részét adja a szénhidrát, főleg a gyors szénhidrát, kevésbé megy hasra a zsír.

Tehát szerintem hiába tömegelsz, egyél óvatosan. Válogasd meg a szénhidrátforrásaidat. Nagyrészt zöldség legyen, meg lassú szénhidrát: hüvelyesek, hajdina, köles, quinoa, bulgur, ezek nekem mind jók.

Illetve hiába tömegelsz, szerintem érdemes beiktatni mondjuk heti 2 rövid, de intenzív kardiót, mert az is gátolja a zsigeri zsír lerakódását.

Nekem ez bevált, szerintem egy próbát megér, mert veszíteni nem veszítesz vele semmit, hátha neked is bejön.

2020. nov. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Van esetleg kép? Úgy könnyebb bármit mondani.
2020. nov. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!