Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van bármi értelme az otthoni...

Van bármi értelme az otthoni edzésnek? Fekvőtámaszokkal úgyis csak gyengülnék, nem lehet fenntartani az erőszintet, akkor meg minek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 12. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
A fekvőtámasz is több a semminél, viszont ha lenne súlyod, az jobb lenne. Viszont már felzabálták a boltokat. Húzódzkodhatsz fán, vállból nyomhatsz akármivel.
2020. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Bármit is csinálsz, az több, mint a semmi, szóval legalább az elgyengülést lassítanád.
2020. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Hatadra rakd sulyt, és nyomj fekvot.

Tuti nem tudod megcsinalni :D

2020. nov. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Több szempontból sem igaz, amit írsz. Egyrészt van értelme VALAMIT csinálni, mert segít megtartani az izomtömeget. A szintentartáshoz kevesebb edzés kell, mint ahhoz, hogy felszedj izmot, ezt lehet tudni, volt kutatás ezzel kapcsolatban. Másrészt a fekvenyomásodban a maxod lehet, hogy gyengülni fog, de az kizárt, hogy ne lenne olyan fekvőtámaszvariáció amiben ne lennél gyenge, mert az azt feltételezi, hogy világszintű tornász vagy.
2020. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De felhúzást meg guggolást hogy oldjam meg?

Még ha a fekvenyomás maxom kevésbe csökkenne, a másik kettőt nem lehetne szinten trtani se

2020. nov. 12. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Még mindig több, mint a semmi. A guggolás mozgásmintát amúgy relatíve jól szinten lehet tartani súly nélkül. A felhúzást valóban nem. A felhúzásban vészt vevő izmokat, ha mindenféle eszköz nélkül kell terhelni valahogy, akkor a legközelebb a sprint áll ehhez. Hajlítóra esetleg "nordic hamstring curl", de ja ezeknek nem sok köze lesz a felhúzáshoz. Viszont ha jó kondícióban térsz vissza a terembe az nagy előny. Vagy mondok mást amire talán nem gondoltál: mi lenne ha fő célnak állítanád a következő hónapra, hogy fejleszd a fogáserőd? Csak kell találnod egy helyet ahol tudsz függeszkedni... Vajon most tudsz fél percen át egy kézzel függeszkedni? És ha képes lennél rá, az vajon hátrány lenne felhúzásnál? :)
2020. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Két kézisúlyzó vagy akármi a kezedbe és guggolsz.
2020. nov. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Erre van a kettlebell.

En vettem egyet. Meg egy 10 es 15 kg-os tarcsat. Az edzesem nagy reszet meg tudom csinalni ezekkel.


Futni bicajozni jarhatsz. A sprintfutas vastag labakat csinal.

2020. nov. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok testépítő, én erős akarok lenni
2020. nov. 12. 23:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy te hogy fogod megoldani, de elmondom hogy én hogy csinálom most és hátha valami megtetszik belőle.


Nyílván ez csak szintentartás, de jobb a semminél.


Gugolás:


Ugyan úgy csinálom mint eddig, csak a rúd helyett táska lesz rajtam, amibe 30kgot tudok pakolni, plusz rávettem a barátnőmet aki 54kg hogy segítsen a gyakorlatban.


A karjaimban tartom miközben a hátamon van a súly, így már 84kg plusnál járunk.


1x már próbáltam. A súly elhelyezkedése miatt plusz a karok munkája picivel másabbá teszik a gyakorlatot, de elég megerőltető tud lenni ha megfelelő ismétlés számot csinálok.


Hátra:

Húzóckodok, invertált evezés úgy hogy sámlin a lábam. Kézi súlyzóval egykezes evezés. Ennyi bőven elég.


Mellre:

Fekvőtámasz, lábam a sámlin, 30kg a hátamon plus van egy 25kgos szalagom, amivel megtudom nehezíteni.


Súlyom 64%a (testünk ennyi %át nyomjuk ki egy fekvőnél) + 30kg már 87,6kg, ami már szerintem egész jól tartja a szintet, de erre még rájön a szallag akkor már 100kg fele járhatunk.


Plusz rárakom a lábam egy sámlira akkor már 100kg felett valahol.


Szóval ezt is normálisan túl lehet terhelni.


Bicepsz, váll:

Van itthon 50kg súlyom, szóval súlyzóval átlag gyakorlatok, de ezeket lehet helyettesíteni sok mással. Pl.: Erős zacskóba rakott vizes flakonokkal stb...


Tricepsz:

Előbb említett súlyzók. Plusz tolóckodom. Van hozzá külön keretem (vagy nem tudom hogy hívják, most vettem direkt a helyzet miatt) de 2 erős székkel is meg lehet csinálni.


Plusz még súlyokat tudok itt magamra aggatni.


Has:

Ehez meg egyátalán nem kell semmi a padlón kívül.


Ez nekem teljesen oké lesz szerintem 2-3 hónapon át amíg nem lehet menni.


Remélem találsz benne felhasználható ötletet.

2020. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!