Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépités otthon karantén alatt?

Testépités otthon karantén alatt?

Figyelt kérdés

Szeptember óta edzek rendszeresen jártam kondiba heti 4 az első hónapba. 5 a másik 2-be.

A kérdésem az lenne, hogy

én nagyon sokat szoktam enni.

Viszont nem tudom, hogy megfelelő-e a mellette lévő edzés/kalória arány. amíg tudtam kondiba járni nem volt vele gond hisz szépen fejlödtem és ez meg is látszott viszont a mostani edzésem nem tudom, hogy elegendő-e ahoz, hogy ne hizzak vissza.

Jelenlegi "edzéstervem"



(nem értek hozzá sajnos szóval nyugodtak kössetek bele ez is az egyik pont amit szeretnék, hogy ki javítsátok

illetve mondjátok esetleges új feladatokat)


Otthoni:


3x20 fekvő (sima)

3x15 fekvő magasabb lábbal

3x40 gugolás

3x20 felülés

3x10 hasprés

3x5 Súlyzós összetett váll gyakorlat (kifejtem ha kell)


Street workout:


3x5+ huzóckodás

3x5+ bicepsz fogásos húzóckodás

3x15 saját testsullyos gépen huzóckodás

3x15 saját testsullyos gépen bicepsz fogásos huzóckodás

3x5+ Tolockodás

3x20+ saját testsullyos mellgép

3x15+ lábemelés

Levezetés 2x400m kocogás


Szóval ezeket az edzéseket csinálom felváltva minden nap jelenleg...

Sajnos saját testsullyban elég gyenge vagyok de sajnos ez van.


Amit szeretnék elérni az a nagy darab kondis és a szálkás izom (de még sem olyan nagy darab) test között van.

Most 81 kg vagyok 179cm szóval én ezt a súlyt szeretném Meg tartani és ami most zsír ahelyett izmot csinálni.


Kérdéseim: ezek az edzések elég kemények a célom eléréséhez? Ha nem akkor mit tegyek/egyek mit/mennyit ahoz, hogy sikerüljön a célom?

Az étkezés én van értelme változtatnom ez az edzés mellé?(Jelenleg szinte csak marhán, csirkemellen, tojáson, salátán, halon, illetve rizsen, tejen és proteinen élek)


Még egy kérdés ha naponta megiszok 1 liter tejet(protainemet szoktam vele keverni) az nagyon gáz zsír ügyileg? 2,5%-zsirtartalom


Leírom a mai napomat, hogy szemléltessem mennyit eszek:


Reggeli-fél kiló Csirkemell köretnek rizs


10órai-edzés után tejsavó protein +7deci tej(igen eléggé higítom)


Ebéd-saláta (répa, spenótlevél, káposzta, paradicsom, uborka, oliva bogyó és egy konzerv Riomare tonhal)


Vacsora(6óra elött)-ha maradt Csirkemell akkor abból eszek illetve szinte mindig kevés ha marad szóval 3-4-5db tojásból rántotta (semmi mással csak magába)


-ha még ez után is éhes vagyok akkor szoktam úgy tervezni, hogy csak fél adag protein igyak és a másik felét ekkor szoktam meg inni viszont azt vizzel


Előre is köszönöm válaszaitokat.



2020. nov. 17. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Kihámozható kérdés: jó-e a kalóriaarány?


Felmerülő kérdés: azt, hogy jelenleg ez az edzésterved, úgy érted, hogy otthon ugyanezt csinálod?

2020. nov. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A baj ott van,hogy pontos választ nem tudunk adni,annak ellenere,hogy részletesen leírtad.Legalábbis én nem.


Ha jol értem terembe jartál,és ott egy tömegnövelő tervet végezhettél súlyzókkal,esetleg gépeken,most pedig otthon saját testsúllyal csinálnád.

Mi is változik?

A terhelés,illetve az intenzitas.

Szorítkozzunk most csak az edzésre.

Az izomépítés az intenzitás,a frekvencia és a terjedelem megfelelő kombinaciója.

Ha ez a három nem aránylik ,akkor vagy nem építesz semmit,vagy minimálisan,kevésbé lesz hatekony.(En most izomépítesről regélek,és nem erő,vagy állóképességről.)

Az intenzitás,frekvencia változik,mivel nincsenek tárcsáid.

Ezt helyettesíted terjedelemmel.illetve frekvenciával,azaz gyakorisággal.

3×40guggolás például nem egyenertékű

3x8-12 szabadsúlyos guggolással.

A 3x40 hatastalan izomnövelés céljából.Lábra egyenesen kevés lenne amúgy is csak guggolni.

Mi van a 2 fejű labizommal,vadlival?

Húzódzkodasból probáld elerni a minimum 8 ismetlest.Aztán nincs evező gyakorlat.Pedig a hatizom az egy tekintélyes izomcsoport.Nem eleg 3 sorozat rá.

Es nem értem ezt a sajattestsúlyos gépet.Az meg mi,es otthon van ilyen géped ezekszerint?

3×20 mellre.Megintcsak túl magas az ismetlésszám.

3×8-12nél kene kifaradnod.

A tolódzkodás az ok.

Gyakoriság:Én a mindennap helyett azert bedobnék valahova pihenőnapot is.Inkább edzd meg jobban az adott izmot heti 2-3 szor.Vagy pldául hétvégék legyenek regenerációs napok.


Ennek megfelelően a kajadat is majd módosítani kell.Ha a konditermi edzesek mellett jó volt,most nem biztos,hogy jó lesz.Pluszba van itt valami cardio is,a futás.

Ez azért jelentős módosulás lesz, energiafelhasználasodat,illetve izomépítésedet tekintve.Ugye ha nem építed be úgy,mint előtte,akkor zsirba megy a felesleg.Ha lecardiozod,akkor meg tőbbet égetsz el.

Nincs mas lehetőséged,mint figyelni mi lesz.Ha hizni kezdesz,akkor vissza kell venni a ch t mibdenfeleképpen.



Nem az volt a szandekom,hogy fikázzam,amit csinálsz.Mert ugye te legalább csinálsz valamit,es ez jó.Hanem az,hogy nehány pontban rámutassak arra,amin esetleg tudsz javítani,ha lehetseges ebben a xar helyzetben,amibe kerültünk.

2020. nov. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló.

Saját testsúlyos gép az az állam által kirakott "kondi" parkokban szokott lenni ami úgy működik mint a kondiba az Ülős mellgép csak itt saját magadat ahol ülsz azt húzod fel.

Pihenésőr annyit, hogy akkor csinálok gyakorlatot amikor már nem ég az adott izom csoport.

Van itthon 2x2db sullyzóm amivel tudok vállalni ha egy kézbe rakok 2-t 2-t vádlizni is szoktam azt is a kondi parkban a guggoló "gépen" úgy, hogy lentebb rakom rajta a sarkam.

Általában ha véletlen a korábban leírt edzések hatásosak (izomláz) akkor ezekkel töltöm ki a másik napot

Viszont mostmár nem sok izomlázad tud okozni az itthoni a Street workout meg szinte csak hátra tud.

Evezésről annyit tudok mondani, hogy van 1 gyakorlatom de sajnos mivel saját testsúlyos nem bírom el magamat csak kb 4x megcsinálni és azt is nagyon szenvedősen másodikra meg szinte egyszer sem.


A kondiba egyébként 0 kardió volt, most azért raktam bele, hogy ne hizzak el.


Az utólsó pontodban meg értem és ez is volt a lényege a kérdésemnek hisz kondiban az edzéstervem jó volt és fejlődtem ahoz úgy mond "értettem", de itthon ebben a helyzetben sajnos el vagyok veszve az edzéssel és nem nagyon tudom mit csináljak.


Szóval akkor maradok ennél és megnézem mit történik. Köszönöm a válaszod.

2020. nov. 18. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:

*húzódzkodás

*saját testsúlyos

*bicepszfogásos


Így írjuk helyesen, kérdező.

2020. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!