Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez jó edzésterv?

Ez jó edzésterv?

Figyelt kérdés

Hétfő: mell, tricepsz

Kedd: futás a futópadon

Szerda: bicepsz, váll

Csütörtök: pihenőnap

Péntek: láb, hát

Szombat: futás a futópadon

Vasárnap: csukló, has, oldalizom


Valaki tudna átvariálni jobbra? Csütörtökön szeretném a pihenőnapot megtartani.


2020. nov. 18. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a célod.

Lehet, hogy nem is kell két futás egy héten. Ha mindenképpen 2 kardiót, és 4 edzést akarsz akkor vagy push-pull-leg (negyedik napon újrakezdve), vagy alsó-felső-alsó-felső, vagy osztott.

Osztottból amit leírtál úgy a péntek brutálkemény, a vasárnap meg könnyű. Ha mindenképp osztottal mennél, akkor egy mell-bicepsz, láb, váll-tricepsz, hát - has szerintem jobb.

2020. nov. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lábedzés utáni másnap a futás nem biztos hogy kivalló gondolat.

A vasárnapi dolgokat meg beraknám egyesével a többi edzés napra és lenne két pihenő napod.

2020. nov. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2 szer edzenék izomcsoportot hetente.

A lábat nem a háttal edzeném,mert az durva.

Akkor mar inkább mell,hát lenne egybe,es a karok a labbal.

Probáld ugy összevarialni,hogy kb egyenlő legyen az edzeseid nehezsege.

2020. nov. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A heti 2x futást azért szeretném csinálni, mert kicsit le kéne fogyjak és a belső szerveimet fejleszteni szeretném ezzel (szív, tüdők). Úgy hallottam, nem egészséges és nem tesz jót a szívnek, ha csak edzünk de nem futunk, nem használunk mellé kardió edzést.

Az a legnagyobb célom az egészben, hogy szélesítsem a vállaimat. Mivel aránytalanul néz ki a testem, lábaim nagyjából rendben, de ehhez képest sovány a felsőtestem. Oldalizmot és szelesíteni szeretnék. Ezekhez nincs sajnos eszközöm, így videókban gyakorlatokat fogok nézni, hogy hogyan fejlesszem eszközök nélkül.


Más edzéstervem:

Hétfő: mell, hát, csukló

Kedd: futópad

Szerda: has, bicepsz, tricepsz, láb

Csütörtök: pihi

Péntek: futópad

Szombat: oldalizom, váll, csukló, mell

Vasárnap: pihi


Ez jó?

2020. nov. 18. 09:15
 5/10 anonim ***** válasza:

A lábnak én mindenképp külön napot tennék, mert mire a combfeszítőd és a combhajlítód illetve a vádlit is leedzed rendesen, az kb. másfél óra. Max egy has edzést tennék még mellé.

De hogy a két legnagyobb izomcsoportot a hátat és a lábat egy napra tennéd az egyáltalán nem jó.

Ha heti 3 súlyzós edzést csinálnál akkor én a push/leg/pull felosztásban nyomnám. Tehát mondjuk:

Hétfő: mell, tricepsz, elülső-oldalsó váll

Szerda: comb, vádli, has

Péntek: hát, bicepsz, hátsó váll, csuklya

2020. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Áll rendelkezésre guggolóálvány, fekvenyomópad?

Vagy ez otthoni edzésterv?

2020. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Otthoni. Van 2db egykezes súlyzóm, 1db 120cm-es hosszú rudam (rendeltem, még várom, hogy kihozzák), futópad. Ennyi van otthon :( nincs semmi hely a lakásban, még a futópadon is gondolkozunk, hogy visszavitessük-e. A mellizomhoz talán még beszerzek egy keskeny kis helyet foglaló fekvőpadot. Gondolom ez elég lenne a teljes testem edzéséhez 🤔. Guggolóálványnak esélye sincs itt lennie 😞 pedig annyira szeretném azt is.. hátam edzése remélem enélkül is fejleszthető.. ha lehajolok és úgy emelem fel a súlyokat akkor gondolom így edzi a hátamat. Oldalizmomra is főleg kéne izmot szereznem mert olyan hullámosan néz ki a törzsem.
2020. nov. 20. 13:48
 8/10 anonim ***** válasza:

A guggolás mindent visz.Én a futópadot mellőznem.Futni lehet a parkban is,minek otthon.

Meg mielőtt veszel fekpadot.

Néz egy állványt.Én ugy vettem meg a fekpadot hozza.Csak pad,vagy esetleg emelhetős pad villa nélkül.

Az állvány magassága allítható.Igy a fekpadot odatolom es ennyi.Amikor meg guggolok,vagy vállból nyomok,a padot elhúzom és az alvány villaját maxra emelem,ami pont vállmagasságig emelhető.

Edzés után a falhoz betolom mellé a padot és alig foglal helyet

2020. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hétfő:

-Guggolás (ha nincs állvány akkor valamilyen verziója a guggolásnak (Zercher g, Goblet g, Bolgár g)

-Fekvenyomás

-Evezés

-Ezután végezhetsz egy kis kiegészítést hasra, karra, oldalvállra ha akarsz


Szerda:

-Guggolás

-Fej fölé nyomás

-Felhúzás

-Szintén kiegészítők ha marad erőd rá


Péntek:

Csináld ugyanazt mint hétfőn


Így váltogasd a napokat és a lényeg az, hogy mindig legyen benne valami progresszió. Tehát ha egyik héten 3x8-at guggolsz, akkor jövő hèten guggolj 3x8at nagyobb súllyal vagy 3x10et ugyanazzal a súllyal. Vagy 3x8at szabályosabban.


Érdemes emellett heti 1-2szer elmenni futni, de ne told túl inkább csak kocogj.

2020. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A futópadozást miért ennyire fontos külön napra tenni?
2020. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!