Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A jó személyi edző a mai...

A jó személyi edző a mai világban olyan ritka mint egy jó szakmunkás?

Figyelt kérdés
2020. nov. 18. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos igen. Nagyon felhígult a szakma. Szerencsére én találtam egy nagyon nagyon jót.
2020. nov. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos igen. Pont ez az oka annak, hogy miért vagyok a saját magam edzője, illetve, hogy miért csinálok a szakmunkát is itthon :DD
2020. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Pár ember egészségét szétcs. eszte már egy-két naaaagy személyi OKJ edző, és maradandó betegség lett a vége, amiről csak én tudok 5 ember, egyik majdnem kinyiffant. Főiskolai diploma nélkül nem is engedném hogy valaki edző legyen. Mai világban a könnyű pénzről szól ez az egész, 0 szakmai tudással, és ugye az megy edzőnek aki életképtelen, nem talál normális munkát. Tisztelet a kivételnek, ritka de van
2020. nov. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Az a baj, hogy rámennek a mennyiségre, mint ahogy a legtöbb face to face szakmás. Ez pedig rontja a minőséget. Én nagyon szerettem csinálni, de egy csomó teremben olyan a leadó, hogy minden ember után fix. Ráadásul nem lehet addig emelned az árakat, amíg be nem tömöd az összes helyedet vagy legalábbis annyira nem járulsz hozzá a terem érdekeihez, amennyire azt ők elvárják. Így pedig nagyon hamar azt veszed észre, hogy ott vagy napi 14 órát, melyből 9et dolgozol legalább. Na most add össze, hoyg mennyi kedved van hozzá. Segítek. Már a elsőhöz sem lesz. Néha egy-egy vendéghez megjön, de úgy általánosságba át fog menni bratyizásba, vajmi kevés hangsúly lesz az edzésen. Betéve tudom az összes gyakorlat csínját bínját, a legmélyebb álmomból felkelve szavalom, hogy mire kell fiygelni, melyik izom dolgozik, melyik ízület merre mozdul, meddig fel meddig le, mennyi ideig, stb. De ott még sem javítottam már egy idő után ki. És nem azért mert elmondtam 625* már az adott vendégnek. Csak eltolódott a hangsúlyt. És aztán az úgy is maradt. Sajnos kifacsarnak sok edzőt a mennyiségi elvárásokkal. Aztán jön a következő verzió, mikor fix leadó van ugyan.. de akkor rájössz hogy hoppá mennyit lehet ezzel keresni ha sokat vállalsz.. és miért ne. És akkor ugyan ott leszel ahol az elsőnél.

És nem, nem zavar, hogy az általad kiadott munka nem "elég jó". merthogy de. az igényeknek megfelel. Nyilván terme válogatja, hogy hol mire mennek rá. De a legtöbb helyen ahol van munka elég, ott a fent említett cípő lesz a módi.

És itt évekről beszélek, nem hónapokról. Azért nyilván az ember az elején motivált, kevésbé magabiztos a szakmáján belül, lelkiismeretes. De hát ez hamar alábbhagy. Én már régóta nem dolgozom benne, szóval nem egy elégedetlen, védekező hsz ez. Mert hogy imádták az óráimat, mind személyes mind csoportos szinten. És a mai napig hívnak tanácsért. Viszont pontosan tudom, hogy mi a minőségi romlás oka. És erre akartam rávilágítani.

2020. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Ja és persze a tömegképzés. Ahol szintén a mennyiség ráment a minőségre. És olyan emberek kapnak papírt, akik előtte az életükben nem jártak kondiban és nem is nagyon sportoltak. Nem tudnak normálisan húzódzkodni, stb. Nincs saját élmény, nincs "önismeret". Ez baj. De hirtelen nem a nagyon kezdő fiatal korosztályra gondoltam a válaszomnál, hanem az eggyel régebbi edzőkre.
2020. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Jó hasonlat. A legtöbb tényleg jó személyi edző már erőemel, naturálban pedig az összes.
2020. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, így van...
2020. nov. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!