Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi az a szint mikor már...

Mi az a szint mikor már átlehet térni saját testsúlyos edzésről súlyzós edzésre? Illetve hogyan készítsem fel kezdőként a testem a súlyzós edzésre, hogy ne legyen sérülés?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, sajnos nagyon vékony. Szeretnék valami formát ezért arra gondoltam, hogy mivel az evés nem látszik meg talán edzéssel sikerülhet valahogy kinéznem. Viszont nyilván ezt a súlyzós edzés fogja megadni mert azzal jobban terhelve vagyok. De addig is mik azok a gyakorlatok amiket csináljak szerintetek saját testsúllyal? Ilyenekre gondolok h guggolás, fekvőtámasz stb de jöhet bármi. Meg ezekből mennyit kéne? És mi az az ismétlétszám ami ha már megy belőlük akkor már jöhetnek a súlyok?

2020. nov. 23. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor neki kezdhetsz súlyokkal edzeni.
2020. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezekből 20-30 már aránylag könnyen megy, akkor nem igazán fejlesztenek.

Súlyzós edzéshez annyi a titok, hogy melegíts be, meg ne egyből rohadtnagy súllyal kezdj. Max a nagyon nagy súlyoktól szoktak sérülni emberek, kezdőként nem hinném, hogy veszélyesebb, mint a saját testsúlyos.

2020. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

+1 Bármikor súlyzózhatsz. A kérdésedből azt veszem ki, hogy ha vége a vírushelyzet miatti korlátozásoknak, szeretnél konditerembe járni. Addig a fekvő, guggolás, guggolásból felugrás, egy lábbal székre fellépés, kitörés, hidalás, invertált evezés (pl. konyhapult alatt), fűrészelés (bármivel ami 5-10-15 kg súlyú), hátsó tolódzkodás (egy széken vagy ágy szélén), oldalemelés (2-5 kiló elég hozzá pl. egy szatyorba vizes palackok), álló vádlizás egy lábbal deszkán vagy könyv szélén mehet. Bontsd szét alsó-felső testre, egyik edzésnap fekvő, hátsó tolódzkodás, fűrészelés, oldalemelés 4-4 sorral, sorozatonként 10-15 ismétléssel, másik nap pedig guggolásból felugrás, székre fellépés vagy kitörés, hidalás, vádli szintúgy 4-4 sorral, 10-15 ismétlés. Az ismétlést pedig növel hétről-hétre. Heti 4 edzésnap.

Ezektől a súlyzós edzésben nem leszel érdemben erősebb, nem is készít fel konkrétan ahhoz a mozgásformához, de addig is jó lehet kezdésnek.

2020. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Szeretnék valami formát ezért Lány vagyok,sajnos nagyon vékony.Arra gondoltam, hogy mivel az evés nem látszik meg talán edzéssel sikerülhet valahogy kinéznem."


A rossz hír,hogy rendes étrend nélkül nem fog alakulni a forma.Legfeljebb mégvékonyabb leszel.

Az étkezés nem helyettesíthetö edzéssel.

2020. nov. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nagyon tudom ajánlani a resistance band-eket. Kiválóan helyettesíti a súlyokat, otthon könnyen elvégezhető vele az edzés, saját testsúlyos gyalorlatokkal keverve tökéletes, ha kezdő vagy. Valóban az étrend nagyon fontos! De sajnos az alakformálás (edzés, táplálkozás) sokkal bonyolultabb dolog, mint az ember azt gondolná, ezért sokat kell olvasni a témában, ha jól szeretnéd csinálni.
2020. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért az egy kicsit erős, hogy a szalagok helyettesítik a súlyokat. ár csak azért is mert másképpen néz ki a terhelési görbéjük.


Viszont kiegészítésnek tökéletes.

2020. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kiválóan alkalmas a band izomépítésre is, én több, mint 2 éve kizárólag bandekkel edzek, 73 kilóval kezdtem, ma 87 vagyok, nagyjábol azonos testzsírral.. Hiába más a terhelési görbéjük, attól még az izmodat ugyanúgy legyilkolhatod vele. Youtube-on érdemes megnézni James Grage csatornáját.
2020. nov. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Te melyik resisitance bandet ajánlod ami tényleg nagyon erős?


"A rossz hír,hogy rendes étrend nélkül nem fog alakulni a forma.Legfeljebb mégvékonyabb leszel.


Az étkezés nem helyettesíthetö edzéssel."


Öhhm azt nem mondtam, hogy evés helyett fogok edzeni :D

2020. nov. 29. 23:30
 9/11 anonim válasza:

7es vagyok


Szerintem neked elég lesz egy 15, 25, 35 "kilós" szalag is. A decathlonban, vagy a gymbeam oldalán is szokott lenni, sima egyszerű resistance band, nagyjából ugyanolyan az összes. Plusz egy edzős kesztyű nem árt hozzá, mert nagyobb "súlynál" kesztyű nélkül elégge nyúzza a bőrödet.

2020. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Barmikor elkezdheted :) csak mindig melegits be. Ha formalodni szeretnel lanykent ne nagyon menj 20 ismetles fole. Esetleg szettezz. Ugy kevesebb suly kell es intenzivebb. Zsir is jobban eg.
2020. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!