Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sportoktaó-Testépítés-Fitness...

Sportoktaó-Testépítés-Fitness OKJ-t ha elvégzem milyen munkákat tudok végezni?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy érdemes e jelentkeznem most az utolsó OKJs lehetőségre, személyi edző szerettem volna lenni de nem tudom milyen változások lesznek jövőre tehat esetleg csak ha Sportoktatoim lesz mit tudok vele kezdeni?


Koszi a valaszokat


23/l



2020. dec. 2. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerinted nem a papirtol leszek jo/sikeres edzo. Eloszor is neked kell kinezned valahogy, hogy lassak a kliensek, h neked sikerult, szoval valoszinuleg(!!) tudod mit csinalsz, plsu meg egy csomo minden nem art, pl versenyzes (ami a hirnevet illeti). Ezek nelkul kitudja. Lehetsz sikeres papir nelkul is, vagy akar sikertelen papirral szoval csak te tudhatod, h megeri e.
2020. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Sportoktaó-Testépítés-Fitness munkakört
2020. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Leegyszerusitve a szemelyi edzo kepzes a sportoktatora epul. Annyi a jelentosege, hogy szemelyi edzokent olyan emberekkel is foglalkozhatsz, illetve feljogosit a foglalkozasra, akinek mozgasszervi vagy egyeb problemaja van. Pl. ha valakinek gerincferdulese vagy ludtalpa van, jogilag nem dolgozhatsz vele ha csak sportoktato vagy fitness instruktor vagy.

Az, hogy ezt ki hogyan kapuzza ki, mar mas tortenet.

2020. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyikkel személyi edző lehetsz leginkább.


Ha nincs alapból óriási tudásod akkor nem leszel a képzés után sem jó edző, mert a képzésen mondhatni mindenkit átrugdosnak, aki kifizeti a képzést. Most a vírus miatt még ennél is engedékenyebb a rendszer.

2020. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igazából olyan munkakör érdekelne, hogy embereket félkészíteni versenyre, vagy akár külön edzést tartani stb..tehát inkább ilyen alkalmi jellegű mivel teljes állásom van


Első 2 - szerintem nem ertettetek a kérdésem:)


A kérdés hogy hol vagy mit dolgozatok ezzel és ebből kifolyólag megeri e vagy sem

2020. dec. 4. 00:23
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Ahhoz hogy embereket készíts fel versenyre a kisujjadban kell lennie a versenyzésnek. Ezt semmilyen képzés nem adja meg, egy sportedző képzésen az ehhez szükséges tudás 10%-át kapod meg nagyjából. Nem beszélve arról, hogy a szteroidokkal is maximálisan tisztában kell lenned és ismerned kell őket, ezt a tudást pedig egyetlen képzés sem adja meg.


Személyi edző lehetsz ilyen képzéssel, ott pedig egyéni vállalkozóként Te határozod meg mikor dolgozol a teljes állásod mellett, de itt havi 50ezret kell fizetned így nem éri meg, vagy feketén dolgozol.

2020. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez érdekes kb mindenki azt írja hogy nem éri meg még h nem igazán fogok kezdeni semmi vele ennek ellenére sokan mennek a képzésre, de köszi a valaszokat :D


egyébként már benne vagyok egy csapatban ahol már segítek az embereknek lefogyni vagy izmosodni ahol biztos eredményt érnek el de akkor azt hiszem maradok ennél

2020. dec. 4. 10:01
 8/11 anonim ***** válasza:

A testepito sportoktato nem merul ki a versenyre keszitesben. Barkire vonatkozhat, aki sulyzoval edz es edzo segitseget keri.

A masik, ha van foallasod eleg 25-ot kifizetni katara. Azok a kezdo vallalkozok akiknek az eves bevetele alacsony, ugy szoktak dolgozni hogy ev vegen bevalljak a jovedelem utan az adot. Igy a kata koltsege teljesen kikerulheto.

Egyebkent meglepodtem, de tobb edzoterem is alkalmazottkent foglalkoztattja az edzoket, napi bejelentessel. Sok helyen nincs is szukseg semmilyen vallalkozasi formara.

En ugy gondolom, a jelen helyzet alkalmatlan arra, hogy ebben a tevekenysegben ugyfelkort es karriert epits. Nem kell rohanni az utolso OKJ-ra, ugyan ugy lesznek edzokepzesek kesobb is. Legalabbis a Weideresek ezt mondtak, beszeltem veluk.

2020. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy sokan mennek, mert könnyű munka, a papírt is könnyű megszerezni, viszont nagyon telített a szakma, ezért a többségből nem lesz edző, vagy nem él meg belőle. Az edzők között is a többségnek van más munkája az edzősködés mellett. Ők egyébként is főállásként végzik, úgy megéri. Te azt írtad van főállásod, ha 8 órában dolgozol legjobb esetben is napi 3-4 vendéged lehetne.
2020. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igazából már benne vagyok egy csapatban ahol termékekkel és különböző szolgáltatasokk segítek lefogyni és izmositani az embereknek pl csoportos edzés allapotfelmeres stb gyes étrend és a többi itt tanítanak de a kondis sportot gondoltam jobb lenne ott megtanulni és hátha több emberen tudnék segíteni de igy akkor a Sportoktatoim képzés nagyon nem éri meg magában :D
2020. dec. 4. 20:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!