Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha megfeszitem egy adott...

Ha megfeszitem egy adott izmot akkor vért pumpálok az adott területre aminek hatására megfeszül nem ? Akkor az izomzat nagyobb erőkifejtésre képes ?

Figyelt kérdés
Nézd el ha kicsit tudatlan vagyok vagy nagyon, pusztán csak érdeklődnék, hogy lehet nagyobb erőhatást kifejteni az izomzatból.

2020. dec. 14. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mivel izommunkát végzel. Ezzel maximum csak egy kicsit be tudod durrantani az izmot. Izomfejlődést ne várj ettől, de az agy-izom kapcsolatot fejleszti.
2020. dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valójában a "pumpálás" az pongyola megfogalmazás, bedurranáskor nem pumpálod a vért az izomba. Ha folyamatosan feszülés alatt tartod az izmot, akkor fog bedurranni, mert az gátolni fogja az izomba áramló vér mennyiségét, ezáltal oxigénhiányos állapot alakul ki. Erre reakcióként áramlik oda több vér, ha abbahagyod az izommunkát. Tehát a bedurranás az nem a szériák közben, hanem a szériák között/után történik. Az izom nem attól feszül, hogy vér áramlik oda, az csak egy mellékterméke a megnövekedett, lokális oxigéniégnynek, simán tudsz úgy edzeni, hogy nem durransz be de rohadt nagy feszülést érsz el nagy súllyal. Egyébként pedig bedurranva kisebb erőt tudsz kifejteni.
2020. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 nagyon jól leirtad
2020. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!