Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért csak később alakul ki...

Miért csak később alakul ki az izomláz?

Figyelt kérdés

Többnyire legalább 12 óra kell hozzá. Ráadásul harmadnap rosszabb (fájdalmasabb),mint másnap. Miért van ez így?


Nálatok mi a szitu? (Elegendő pihenőt tartok a szettek között, és nincs mindig izomlázam)



2020. dec. 20. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Hat nyilvan az izom megerositesetol alakul ki. De nem ertem mire iranyul a kerdesed. Futsz 300 métert es szerinted egyből fajnia kene vagy...?.

Nekem elso héten volt durva. Semmibol kezdtem edzeni es 1 hetig menni alig tudtam (sok guggolas stb) utana meg teljesen elmult. Aki folyamatosan edz nem hiszem hogy kialakul csak ha nagyon megerolteti magat.

De ha pl 1 honapig ugyanazt csinalod (en igy voltam) max az elso par nap/1 het az ahol elkell viselni.

2020. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Pont hogy nem szabad sokat pihenni 2 gyakorlat között, mert kihűl az izom, visszaáll az adott testrészben a normál vérkeringés... Kicsit súlyzó nélkül le kell rázni, majd amikor visszaállt a légzés a normálisba vagy már nincs nagy légszomj (kb 1 perc) akkor vissza kell térni.
2020. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 percet szoktam pihenni. Vállazásnál 1,5 perc. Meg vádlinál is elég nekem 1,5 perc. Aki mindig ugyan azt, ugyan ugy csinálja, az nem fejlődik... Azt nálunk baszakodásnak hívják.


Kérdésem arra irányul, hogy miért csak fél nappal később alakul ki a fájdalom. Elvileg a regeneráció edzés után egyből megindul. Logikus az lenne, ha harmadnap már kevésbé fájna,mint másnap

2020. dec. 20. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok hogy te a pihenőidő hosszából megmondod hogy mindig ugyanazt az edzést csinálja valaki.


Ekkora egy gyökeret mint te kérdező. Édes f*szom.

2020. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

13:38-as,olvasd már el az első hozzászóló válaszát!


"De ha pl 1 honapig ugyanazt csinalod"

2020. dec. 20. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
1 hónap után váltott. Teljesen jó. Egy jó edzésterv 4-6 hét. Utána váltás.
2020. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

Igen 1 honap utan valtottam mert igy normalis. Nincs ertelme hetente valtoztatni az edzestervet. "baszakodas" xddd egy honapos edzessel. Vicces vagy.

2020. dec. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!