Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolás, kitörés, hipthrust:...

Guggolás, kitörés, hipthrust: csak ezekkel a gyakorlatokkal is el lehet érni látványos változást fél éven belül?

Figyelt kérdés

Mindegyiket nehéz súllyal végezve.

Ha én nem szeretnék 5-10 féle gyakorlatot csinálni alsótestre, és edzéstervet se szeretnék váltani 3 hónap után, meg hasonlók, amiket ajánlani szoktak, akkor ezzel a 3 gyakorlattal is el tudok érni látványos változást, ha amúgy mindent jól csinálok (gyakorlatok helyessége, súly növelése hétről hétre, kaja)?

Felsőtestre is edzenék, hasonlóan, max 3, de többmindent átmozgató gyakorlat.


Testépítés témakör, de nem szeretném komolyan űzni, csak izmosabb szeretnék lenni. Azért ide írtam, mert itt talán jobban értenek hozzá.


Lány vagyok


2020. dec. 25. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Súly nélkül nincs értelme.

Ha ezeket súllyal végzed, inkább heti 3 teljes testes edzést csinálj.

Guggolás, felhúzás, hiptrhust alsótestre

Fekvenyomás, evezés, overhead press felsőtestre

Nem kell minden edzésen minden gyakorlatot csinálnod, hanem 2 alsótest és 1-2 felsőtest gyakorlatot.

A használt súlyokat próbáld hétről hétre növelni. (Nem baj ha nem mindig megy de törekedj erre)

Valamint hasra is csinálhatsz valamit pl. plank

2020. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Súly nélkül kezdd el. Ha túl könnyűnek érzed az edzést akkor emeli fokozatosan a súlyokon. Az ízületeket is figyelembe kell venni. Lehet hogy az izmos van olyan erős hogy a nagy súlyt is bírja kapásból, de a térd ízületed nem biztos hogy díjazná.
2020. dec. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
El lehet persze :) bar en még a merev labas felhuzast betennem azert.
2020. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a 3 gyakorlat elég, és én is beletenném még a merev lábas felhúzást úgy 2-3 hónap után. Addig mehet 3-4 sor hiperhajlítás. Fontos hogy a guggolást jól csináld. Tükör előtt meg kell tanulni a mozgást. Általában boka mobilitás gond szokott lenni, az alsó háti szakasz a mozgástartomány alján begörbül. Addig kell lemenni guggolás közben amíg egyenes a hát, és közben ahogy fejleszted a boka mobilitást, mész egyre lentebb. Mindezt teli talpon értelem szerűen. Ha van bokadőlésed akkor egy normális cipőt érdemes felvenni az edzéshez.
2020. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hiperhajlítás az a hátra megy és nem a lábra kedves 4-es
2020. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom. Nem véletlenül vagy hasraütésből írtam bele. Azért írtam úgy, hogy az első hónapokban csináljon hiperhajlítást, hogy a merev lábú felhúzásokhoz megfelelő gerincmerevítő izomzattal tudjon belekezdeni. A merev lábúnál a törzs és a gerincmerevítő nagyobb terhelést kap mint szumónál vagy konvencionálisnál. Egy kezdőnek általában nincs meg az a gerincmerevítő izomereje, ami a merev lábú (vagy bármilyen) felhúzás megfelelő kivitelezéséhez szükséges, akkor sem ha értelem szerűen az első alkalmakon maximum rúddal végzi a gyakorlatot. Egy személyi edző egyből el tudná dönteni hogy szükséges-e (egyébként attól függetlenül hogy nem szükséges, érdemes, ugyan is megfelelően kivitelezve nem csak hátizom erősítésre jó) a említett szempontból. De mivel ez nem szerepel opcionálisan a kérdésben, kihagytam.

Remélem így már érthetőbb, miért írtam bele a hiperhajlítást kezdésnek.

2020. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!