Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekvőtámasz bicepszre és...

A fekvőtámasz bicepszre és tricepszre is megy annyira, hogy kiváltsam a külön edzésüket?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, eddig minden izomcsoportra csináltam külön gyakorlatokat, de túlságosan is jól fejlődik a karom, az edzéseim pedig elég hosszúak és valamilyen módon le szeretném rövidíteni.

Arra gondoltam, hogy fekvőtámasszal "váltanám ki" a bicepsz és tricepsz edzést.

Jó ötlet lehet, vagy van rá jobb gyakorlat, ami egyszerre megedzi mindkettőt megfelelő mértékben?


2020. dec. 27. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ellentétes funkciójú izmok. De ha végzel húzó gyakorlatokat akkor az elég lehet bicepszre.
2020. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fekvotamasz nyomo gyakorlat. Mell, elso vall meg tricepsz kap foleg. De akk gondolom edzel hatra is. Az huzó. Az jo bicepszre is.

De kivalthatod nagyabol ha 2 egykezessen fekvozol es mikor kinyomod magad felvaltva felhuzod az egykezest mintha eveznel. Csajoknak sztem teljesen jo meg eleg :)

2020. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állítólag a planche jellegű fekvőtámasz jó a bicepszre, bár én nem értem a logikáját: sima szűk tartásban kell lenni, viszont a csuklódat fordítsd ki annyira, hogy az ujjaid hátra nézzenek.

De ha van lehetőséged húzódzkodni, inkább azt csináld befelé néző tenyérrel, szűk fogással.

2020. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as! Planche-nél a felső holtponton dolgozik, amikor egyenes karral megtámasztod a saját testsúlyod, akkor van szerepe, gyakorlatilag a további nyúlást (tehát a hiperextenziót) gátolja. Nem véletlen, hogy a felhúzás mellett még planche-nél szokott elpattanni a bicepsz, ezért érdemes óvatosan fejlődni benne. Amúgy igazad van, ettől nem lesz "bicepsz gyakorlat", meg ilyenek.
2020. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem nyúlást, hanem nyújtást*, de gondolom ez egyértelmű
2020. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!