Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezzel a módszerrel szedhetek...

Ezzel a módszerrel szedhetek fel egy kis izmot 6 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Igazából nincsen rossz testem, 181 cm, 67 kg vagyok, szóval nem vagyok elhízva, de egy kicsit sportosabban szeretnék kinézni, tehát kicsit szélesebb vállak, izmosabb vádli, comb, és valami kis izom a hason is jó lenne. Az a kérdésem hogy ezt a célt lehetséges elérni napi 1km futással, 100 fekvőtámasszal, 100 guggolással, 100 felüléssel, meg mondjuk 5-10 km biciklizéssel nehéz terepen?

Fontos kiemelnem, hogy nem akarom atom kigyúrni magam, csak annyit szeretnék hogy azért egy kis izomzat jöjjön fel nyárra



2021. jan. 2. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hatizmod erositened kene. Arra nem irtal gyakorlatot. Huzodckodas lenne jo pl!!

Meg sulyemeloknel hasznalt felhuzas.

2021. jan. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%
Király edzéstervet raktál össze, 100fekvő, 100felülés, biciklinél nincs jobb, én a helyedben hagynám a futást meg a guggolást mert szerintem bőven elég a bicikli. Írtad hogy akarod erősíteni vádlit azt én a helyedben úgy csinálnám ha nincs súlyzód hogy egy lábon állsz és lábujjhegyre állogatsz. Ami még hiányzik az edzésprogramodból hogy kihagytad a bicepsz-hátat. Amit ugyanúgy kéne edzened, és ennek a legkönnyebb módja a húzódzkodás. ha nincs húzódzkodód akkor nézhetsz a neten valami street workout parkot a közelben, és nem kell elmenned minden nap de azért néha húzódzkodj is. Amúgy meg ajánlom hogy vegyel otthonra húzódzkodót, decatlonban például elég olcsó, és tényleg szükség van rá mert fekvővel csak mell tricepsz vállat edzel.
2021. jan. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Hat ez igy nem tul izomepito.. ne csinalj 100akat.. hasznalj sulyt inkabb es kevesebb ismetlest. Meg ne bringazz meg fuss tul sokat mert az kardio es ég az izom is. Vekony maradsz max szalkas.
2021. jan. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy akarsz szélesebb vállat és izmosabb vádlit váll és vádli gyakorlatok nélkül? Egy kis izmot fogsz felszedni, ha eddig életedben nem csináltál semmit, csak szimplán attól, hogy a semmihez képest bármi több.


Attól pedig ne félj, hogy atom ki fogod gyúrni magad. Az még célzott edzéssel sem megy egyik napról a másikra. 6 hónap még a legjobb edzéssel és étrenddel is csak arra elég, hogy látsszon, hogy csinálsz valamit.

2021. jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm az eddigi válaszokat, akkor még a húzodzkodást is beütemezem! :)

Kedves utolsó, azt hittem hogy fekvőtámaszból is van olyan fajta ami a vállat erősití..de a válaszodból azt szűrtem ki, hogy ez nem így van, de akkor milyen gyakorlatot javasolnál? A biciklizésről meg megvolam győzve hogy a vádlit erősití, mindenki így reklámozza.

Most tényleg nem felvágásból írom, de amikor gimiben volt mindennapos tesi, az utolsó 2 hónapban kezdett el csináltatni velünk a tanár 30 fekvőt, 30 felülést, és két hónap alatt sportosabb testalkatom lett, úgyhogy e logika alapján hittem azt hogy 6 hónap alatt azért már jobban lehet izmosodni... Azért reménykedhetek benne hogy még ezzel az edzéstervvel is felszalad egy kis izmocska 6 hónap alatt?

2021. jan. 2. 10:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van fekvőtámasz variáció, ami jó a vállra, csak nem voltál valami konkrét de az sem mindenható:

[link]

Hátsó deltát nem egyszerű saját testsúllyal edzeni, az elülsőt pedig nagyon sok érinti.


A biciklizés sem rossz per sé, de a combra sokkal meghatározóbb. Napi 1km futás az semmi. Ha 10-et akartál írni és HIIT-ben gondoltad, az egész más.


Ami a középiskolás tapasztalataidat illeti, mulláról az első 2-3 hónapban nagyon látványosan lehet fejlődni, utána viszont ez lelassul. Az is számít, mennyi ideje volt a középiskola. Egy kamaszfiú hormonálisan jól ponton van az életében, hogy gyorsan tudjon fejlődni. Ez a 20-as éveid második felében megváltozik. Persze súly/magasság arányodból ítélve te még nem feltétlen tartasz ott.


Plusz még azt itt hagynám, hogy a felüléseket hagyd a francba. Fölöslegesen terheled vele a gerinced és ehhez képest semmivel nem ad többet, mint a hasprés és a lábemelés.


A húzódzkodás is mindenképp kell, hát gyakorlatot semmit nem írtál. Lehetőleg széles fogással és keskeny semleges vagy haránt fogással is.

2021. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked is köszönöm! Igen, a futásnál lemaradt a nulla. Most vagyok 19 éves. És mit javasolsz, húzodzkodásból mennyi lenne a minimum? A többi része azért rendben van valamennyire? ( A 10km futás, biciklizést akkor emeljük 15-20 km-re inkább 😅, 100 fekvőtámasz, felülés helyett ugyanannyi hasprés)

A biciklizéssel kapcsolatban érdeklődnék még, hogy úgy kéne hogy mondjuk elkezdek X km-ig és X időtartamig egy gyors tempót, és akkor azt próbálom tatani?

2021. jan. 2. 14:08
 8/8 A kérdező kommentje:
És ha még úsznék is mellé? Az az egész testet átmozgatja és edzi, nem?
2021. jan. 2. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!