Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelés, mit egyek?

Tömegelés, mit egyek?

Figyelt kérdés

3000 kcallal tomegelek, az étvággyal nincs gond mert simán megeszem. Viszont nehezen akar osszejonni a kcal.

Megeszek napi negyedkiló rizst, majdnem fél kg húst, sok zöldséget, iszok feherjeport és reggelire eszek zabpelyhet. Ha úgy van akkor szoktam bele magvakat tenni hogy több kcal legyen.

De estére mindig hiányzik kB 5-800 kalória. És nem tudom mit kéne még ennem, ha este már nem akarok főzni.

Tejterméket, lisztes dolgokat, cukrot, "csaló" kaját nem nagyon eszek, mert az kihozza a pattanásokat.



2021. jan. 3. 10:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Egyel olajos magvakat, mindegyik kaloria bomba.
2021. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Nem kell a tipikusan gyuros kajákat enni, mint a rizs, vagy a zab,vagy a csirkemell. Szamtalan lehetoseg van.
2021. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
30%
Csirke helyett ehetsz sertest, vagy marhat, ami zsirosabb, rizs helyett ehetsz tesztat, sokkal konnyebben csuszik, a zabot gondolom reggel eszed, ahelyett meg mehet mondjuk friss feher kenyer a reggeli tojashoz. Most biztos sokan kiborulnak a kenyeren, de mire fel? Gi erteke még jobb is a feher rizsénél, a vitamin és asvanyi anyag tartalma sokkal jobb es tobb benne a feherje is. Hol itt a baj, és eztel szemben miért nyomjak orrba-szajba a rizst? :D Sok minden nem vilagos nekem az ilyen megrongálódott gyúrós dolgokban.
2021. jan. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
*megrögzött :D
2021. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Minden xart
2021. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

#1, írtam, hogy néha szoktam tenni a reggeli zabpehelybe magvakat, de még úgy sem lesz meg nap végére a 3000, 4-500 szokott hiányozni akkor is.


#3, igen arra n is gondoltam, hogy zsírosabb húsokat ennék, viszont a szüleim vásárolnak, magamra viszont én főzök. Szoktak venni néha karajt, csirkeszárnyat, stbb..-t is, e az itka, max heti 2x, a többi napon csak csirkemell van. Tésztát szoktam enni, viszont a rizs is simán lecsúszik, étvággyal nincs gond. Kenyérrel az a baj, hogy ugyan annyi a kalóriatartalma mint a zabnak, előbbre nem tartanék tőle.

2021. jan. 3. 12:34
 7/39 anonim ***** válasza:
39%
3# nem megrögzött, szimplan csakszar a kenyér. A régi kenyér, aminek az alapja a liszt, nem valami felhigitottszar, az jó, de amit veszel üzletben tomeggyartott kenyeret, abban en annyira nem bizok mint a rizsben pl. Ugyanugy a tesztaban sem. Lisztel semmi problema sem lenne, csak az a gond, hogy a felet, nem tudja a szervezet felhasznalni es az nem a jo kedve miatt, hanem a liszt minosege miatt. Teljes kiorlesu kenyerrel nincsen gond, vagy amit a molnartol elhozol lisztet es abbol csinalod a kenyeret azzal sem. De az uzleti legolcsobb kenyer ami tonna szamra van behanyva a polcokra, hát en kihagyom. Kérdező fejeld meg az etkezeseid vajjal, vagy olivaolajjal. Esetleg olvassz fozocsokit es martogasd bele a banant. A fozocsokiban nincs annyira sok cukor, megis felolvasztva banannal isteni.
2021. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Az a baj eléggé hajlamos vagyok a pattanasra, a tejtermék ezt fokozza, ezt az nem/minimalisat eszek belőle tehát a vajat inkább kerülöm.

Olajat mostanában elkezdtem többet használni, 10-15g-ot a hús suteshez, 10g-ot a rizshez és ugyanúgy kB 10g-ot használok a zoldsegekhez, tehát napi 30-40g olajat megeszek. A csokival meg az a helyzet hogy csak az etcsokiban bízok az meg elég drága ahhoz hogy napi szinten sokat egyek belőle.

2021. jan. 3. 12:52
 9/39 anonim ***** válasza:

Vajtol is pattanasosodsz? Wow

Probaltal valami tomegelo kiegeszitot?

2021. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

#9, igen, az is tejtermék.

Régen ittam tömegnövelőt, pár éve, de akkor nem jöttek ki ennyire a pattanások. Azóta nem vettem, most csak fehérjét iszok, mivel abban nincs cukor. Igaz ez is tejtermék, de szerintem 30g fehérjeportól nem fognak kijönni, ha más tejterméket nem eszek mellé.

2021. jan. 3. 13:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!