Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek az itthoni...

Mi a véleményetek az itthoni edzéstervemről? Kéne valamin változtatni?

Figyelt kérdés

Amig nem lesz terem,addig itthon akarok edzeni. Egy kis adat: 176cm körül vagyok, 60kg kb. Kalóriákból ahogy néztem kb 2600-at fogok enni,CHból 250g, fehérje 110g körül. Itt az edzéstervemm(sajnos csak egykezes sulyzóim vannak itthon). Szóval:

(Mindenből 4x12-t csinálok)

Hétfő: Mell,Bicepsz(Mell: Tárogatás,áthúzás,Bicepsz: Állva,váltott karral,koncentrált bicepsz)

Kedd:váll tricepsz(tricepsz: nyújtás fejfölött egykezes súlyzóval,Tricepsznyújtás ülve,váll:Arnold-nyomás,vállból nyomás ülve, itt nem találtam mást ami egykezes sulyzoval is vegezhető)

Szerda: Hát(Döntött törzsű evezés kézisúlyzókkal,Egykezes evezés)

Csütörtök : pihenőnap

Péntek: teljes láb(Guggolás kézisúlyzóval,illetve Vádli állva, váltott lábbal,plusz valahogy a combot megoldom)

Ezek mellett minden nap hasazok , hasprés,lábemelés.


Szerintetek jó ez igy? Vagy mit kéne változtatnom?



#edazésterv
2021. jan. 4. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább mozgásokban gondolkodj, mint izmokban, amúgy is jobb lenne teljesítményorientálttá tenni az edzést. Ehhez a saját testsúlyos edzés tökéletes, és van nagyon sok infó neten, elég ha beírod YouTube-ra, hogy "calisthenics". Ezt persze kiegészítheted súlyzós edzéssel, izolációval.


Láb napon csinálj merevlábas felhúzást. Nem tudom, hogy mennyi súlyod van, valószínűleg elég magas ismétlésre fel kell menni majd, de jobb, mint a semmi.

2021. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg ha még emellé raknék valamennyi saját testsúlyost? Vagy hogy érted pontosan hogy teljesítményorientált?
2021. jan. 4. 20:59
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a fehérjebeviteled az kevés. Az edzésedhez nem tudok hozzászólni, küzdősportolok, nem értek hozzá, nem kontárkodok bele.
2021. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elvileg 1,6-2 testsulykg is elég, probaltam középre belőni:D
2021. jan. 4. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, erősebbé kell válni ha izmot akarsz építeni, csak jelen esetben nem a súlyzós alapgyakorlatokban, hanem a saját testsúlyos erőgyakorlatokban. Főbb gyakorlatok: planche (támaszmérleg), front lever (mellső függőmérleg), kézenállás(ban nyomás), egykezes húzódzkodás. Ez persze nem azt jelenti, hogy ezeket jövő héttől csinálni fogod, ezekhez egy rakás regressziós és kiegészítő gyakorlat vezet (és türelem :D), nyilván az egész meg van alapozva olyan gyakorlatokkal, mint a mezei fekvőtámasz vagy húzódzkodás, aztán szépen lépkedsz tovább. De ezt nem is lehet itt kifejteni, csak azt mondom, hogy egy jó cél, hogy ezekhez közeledj. Amit súllyal végzel azt pedig úgy érdemes felépíteni, hogy ezeket támogassa, vagy kiegészítse, azt ami nem kap elég terhelést (pl. a láb izmait ezek mellett külön fogod edzeni súllyal). Ezeknek nézz utána!
2021. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Otthoni edzés és sehol egy fekvőtámasz variáció,tolódzkodás vagy guggolás?

Nézz körbe youtubeon meg otthoni edzéstervek között mert ez semmire sem elég amit leírtál,ehhez ne igazíts kaját.

Pl.

Mell:széles,normál,szűk fekvőtámasz

Tricepsz:gyémánt fekvő tolódzkodás

Váll:pike push up

Hát:húzodzkodás megoldható v evezés?

Bicepsz:jó a kézisúlyzó

Has:hasprés,plank

Láb:guggolás,kitörés,vádlira pipiskedés

Plusz ezekhez hozzárakod amikhez elég a kézisúlyzó.

2021. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Fekvőzni is akarok csak baj van a bal csuklommal, es amig nem javul addig ezeket csinalom
2021. jan. 4. 22:39
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Kaja nagyjabol jo, edzés kicsit foghijas, a mellre megy ket gyakorlat de a bicepszre 3? Forditva kene lennie... Minden nap haspres labemeles? Felesleges. 2 nap eleg hasazni, ha expert akarsz lenni lehet 4 nap de minden nap hat nem tom. Hát huzodszkodas? Szerintem elengedhetetlen gyakorlat.
2021. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ha ezekhez, meg rakok par sajat testsulyost,amit a hatos irt, es mindenbol 3 gyakorlat,akkor jó lesz egy pár hónapig?
2021. jan. 5. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!